TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Драч 🚕

Драч – сопствен превоз / хотелско сместување

 

Хотел ALBANIAN STAR 4* 

Цените се по ЛИЦЕ на ДЕН

сместување услуга 01.05-31.05
DBL Standard park side balcony HB 23€
DBL Standard sea side balcony HB 25€
DBL Superior park side balcony HB 25€
DBL Superior sea side balcony HB 29€
Доплати, попусти
Дете 6-11,99 со 2 возрасни во соба -50% попуст
Дете 6-11,99 со 1 возрасен во соба -30% попуст
Две деца 6-11,99 секое дете плаќа по -30% попуст
Доплата за еднокреветна соба +60% од цената
Трет возрасен на доплнително легло -20% од цената
Доплата за полн пансион 8 € по лице на ден

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Деца до 5,99 години – бесплатно
Предлог термин за патување, клиентите можат сами да одберат:
Број на ноќевања – по избор
Дата на патување – по избор

Легенда
HB – полупансион (појадок и вечера)
Back view – соба со поглед парк/планина
Sea view – соба со поглед море

Во цената Е вклучено:
Услуга : Полупансион
Клима
Користење безжичен интернет
Паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Туристичка такса 1 € на ден по лице (деца до 3 год, не плаќаат такса)
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патниците
Неспомнати услуги

Информации, услови, попусти
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата
Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ

 

Хотелот Albanian Star 4* e  позициониран директно на морскиот брег, оддалечен 13 км од центарот на градот, со модерна архитектурата, Ви нуди уникатно искуство за да го почувствувате спокојството на вашиот одмор. Покрај својата позиција на прва линија до морето, угледот хотелот  го доби благодарение на професионалната услуга на персоналот.
Сместен во областа Голем, на 5 км од Драч,  располага со приватна песочна плажа која нуди бројни активности во вода. Хотелот располага и со ресторан со пространа тераса, бар и отворен базен.
Сместување:
Хотелот има 133 соби и апартмани кои ќе ја направат вашата посета незаборавна.
Сите соби имаат два единечни кревети или еден брачен кревет, тераса, а оние со поглед кон морето ви гарантираат едно од најдобрите зајдисонце.
Секоја соба има клима уред, кабловска телевизија, минибар ( со доплата) , тоалет со туш или када и фен..

Rruga Kompleksit SH4, Golem 2504, Албанија
Телефон +355 67 206 1003

 

 

 

Агенцијата НЕ Е надлежна да ја цени исправноста на патните документи.
Аражманот се плаќа исклучиво во денари по курс 1€ = 62,00мкд.
При резервација се уплаќа 50% од сумата, остатокот треба да биде исплатен најдоцна 7 дена пред патувањето.

Официајлна валута е Лек ( 1 денар = 2 леки )
Во Р.Албанија може да се патува и со македоснка лична карта
Битола – Тирана 200 км во еден правец

Албанија (потребни документи за патување пасош или лична карта )
Протокол за патување :
– Отворени се границите
– Не е потребно одобрение за влез
– Не е потребен ПЦР тест
– Не е потребен карантин
– Не е потребна самоизолација

Во согласност со одредбите на Законот за туристичка дејност, за ова патување важат и се применуваат Општите услови за патување на Турист.