TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

City Break – Тирана

Тирана – City Break
сопствен превоз / хотелско сместување со 4*

Сместување во хотел As Tirana Hotel 4* во центарот на Тирана.
Предлог разглед на градот (Саат Кулата, Католичката Катедралата Св. Петар, Националниот Историски Музеј, Пирамида, Блокот, улицата Буш, Националната уметничка Галерија, плоштад Мајка Тереза, Православната Катедрала).

Предлог ресторани за ручек и вечера: Mullichiu, Italian Restaurant Vita99, A la sante, Oda – Traditional Albanian Cuisine, Salt Tirana , II Piano , Otium.

Предлог места за тие кои сакаат да го искусат ноќниот живот :
Hemingway Bar, Charl’ Bistro , Checkpoint Charlie Pub, Radio Bar, Shamrock Irish Pub, Whisky Bar Tirana , Amsterdam, Venue Dance Club, Lollipop Club..

Предлог шопинг центар htp://www.toptani.com.al/en ,

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:
55 евра за двокреветна соба на ден ( со појадок )
25 евра по лице на ден во трокреветна соба ( со појадок )

Предлог термин за патување – 11ти Октомври
Но клиентите исто така можат сами да одберат

број на ноќевања – по избор
дата на патување – по избор

Клиенти кои имат Вредносен Ваучер од Т.А ТУРИСТ имаат можност да го искористат истиот за горенаведениот аранжман.

Во цената Е вклучено:

број на ноќевања по избор – со појадок во хотел As Tirana Hotel ****
https://www.astiranahotel.com/
– туристичка такса
– паркинг
Wi-fi

Во цената НЕ Е вклучено
користење на спа центар
Влезници за музеи и културно – историски споменици
– Патничко осигурување

– Личен трошок на патниците

ИНФОРМАЦИИ

– официајлна валута е Лек ( 1 денар = 2 леки )
– во Р.Албанија може да се патува и со македоснка лична карта
– Битола – Тирана
200 км во еден правец

 

АЛБАНИЈА (потребни документи за патување пасош или лична карта )
Протокол за патување :
– Отворени се границите
– Не е потребно одобрение за влез
– Не е потребен ПЦР тест
– Не е потребен карантин
– Не е потребна самоизолација

Агенцијата НЕ Е надлежна да ја цени исправноста на патните документи.
Аражманот се плаќа исклучиво во денари по курс 1€ = 62,00мкд.
При резервација се уплаќа 50% од сумата, остатокот треба да биде исплатен најдоцна 7 дена пред патувањето.
Клиенти кои имат Вредносен Ваучер од Т.А ТУРИСТ имаат можност да го искористат истиот за горенаведениот аранжман.
Во согласност со одредбите на Законот за туристичка дејност, за ова патување важат и се применуваат Општите услови за патување на Турист.