TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

ШАРМ ЕЛ ШЕИК

 

28.04-03.05.21 (6 ноќевања)
ШАРМ ЕЛ-ШЕИК ЗА ВЕЛИГДЕН ОД СКОПЈЕ
Детали на лет
PC 356   27APR    SKPSAW      1740 2000 / PC 630   27APR    SAWSSH      2310 0055+1
PC 633   03MAY   SSHSAW      0320 0700 / PC 351   03MAY   SAWSKP      1025 1055
УСЛУГА: ALL INCLUSIVE
AMWAJ OYOUN RESORT & CASINO 5* (SHARM EL SHEIKH)
двокреветна соба/цени по лице почнувајќи од 502 EUR
REGENCY PLAZA AQUA PARK 5* (SHARM EL SHEIKH)
двокреветна соба/цени по лице почнувајќи од 502 EUR

 

Цената вклучува :
Авионски билет: Скопје-Истанбул – Шарлм Ел-Шеик – Истанбул –Скопје
Вклучен багаж, согласно политика и условите на авиокомпанија;
Аеродромски Такси
Трансфер аеродром – хотел – аеродром;
6 ноќевања во избраниот хотел/ тип на соба/
Организација и реализација на патувањето
Цената НЕ вклучува :
Задолжително негативен ПЦР тест (72 часа изваден пред полетување – за влез во Египет)
* Согласно моментални протоколи за транзит во Турција (без излегување од транзит зона и напуштање на аеродорм) не е потребен PCR ТЕСТ
МИНИМУМ ЗА РЕАЛИЗАЦИЈА НА ПРОГРАМА Е 10 ЛИЦА. ЗА ПОМАЛ БРОЈ НА ПРИЈАВЕНИ ЛИЦА МОЖНО Е ПРОМЕНА НА ЦЕНА ЗАРАДИ ИНДИВИДУАЛНО ПАТУВАЊЕ И ИНДИВИДУАЛНА ЦЕНА НА АВИОНСКА КАРТА
Цената е за целосна уплата при резервација , без право на промена на име или отказ.
Цените се ПАКЕТ цени дадени по лице за сместување во соодветниот тип на соба СТАНДАРДНА ДВОКРЕВЕТНА за минимум 2 лица во соба (две полноплатежни суми) /услуга ALL INCLUSIVE

Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената и расположливоста на места на авион и во хотел – на барање)

Факултативни излети – на барање
Патничко здравствено осигурување кое покрива и КОВИД (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
Останати индивидуални трошоци и индивидуални посети и факултативи
Туристичка такса се плаќа во хотелот

 

 

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ:

Уплатата е во денарска противвредност по продажен курс 62,00. Цената е гарантирана само за уплата на аконатција за резервација. Во спротивно, гарантиран е изност на аконтација, а остаткот е подложен на промена.

НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

Во готово/ кредитни картички/ преку фактура – уплата на аконтација 50% од вкупната цена на аранжманот за резервација, остатокот најдоцна 10 дена пред поаѓање.
Важни напомени и доплати за авион и хотел за дополнителен број на лица:
Максимален број на лица во двокреветна соба се две лица. Со сместување на едно дете без легло или на помошно легло се намалува комодитет на соба.
БЕБЕ 0-1,99 години е БЕСПЛАТНО во авион и во хотел
Превземање на собите во хотелите е после 14ч, a ослободување на собите најдоцна до 12ч.
Секое користење на соба и услуга во хотелите надвор од наведеното време, е додатно плаќање кое се врши на рецепција од хотелот директно од страна на странката.
Сите оброци во хотелите се на база шведска маса (согласно нови КОВИД протоколи)
Организаторот на патувањето не е овластен и надлежен да ја процени исправноста и валидноста на патните и други лични исправи на патниците
За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност
Информации и слики од хотелите може да ги најдете на нивната официјална web страна

НАПОМЕНА

Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Шарлм Ел-Шеик согласно промена дирекно од авио компанијата. Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата на превозниците. Агенцијата го задржува правото за промена на редоследот на програмата според вонредни околности врз кои неможе да влијае. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.
Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност (1EUR = 62 мкд).

Со оваа програма важат Општите услови на  T.A Турист