TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Grand Hotel – Банско

28.12.2019 – 01.01.2020
Пакет 4 ноќи / сопствен превоз
Цена по лице во двокреветна стандардна соба  339€
Цена по лице во апартман со 1 спална  379€
*минимум 2 лица во соба

 

Цената вклучува:
4 Ноќевања со појадок и вечера на шведска маса;
Новогодишна вечера на 31.12
Користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба;
Користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар;
Користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел – ски лифт – хотел;

Попусти:
Дете од 0 – 1.99 години – бесплатно
Дете од 0-5.99 години – бесплатно
Дете од 6-11.99 години – 50% попуст
Трет Возрасен – 30% попуст

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:  Tуристичка такса од 1 еур по лице на ден;

 

сместување Double Standard Double Deluxe Apartment 1 Bedroom Apartment 1 Bedroom Apartment 2 Bedroom
минимум 2 adl 2 adl 2 adl 4 adl 4 adl
максимум 2 adl 2 adl+1 chd (0- 5,99) 3 adl+1 chd (0-5,99) / 2 adl+1 chd (0- 11,99) 4 adl+1 chd (0-11,99)

adl = возрасен     chd = дете

Double room:
Два одделни или еден брачен кревет;
Централно греење;
Сателитска ТВ;
Мини – бар;
Телефон;
Радио;
Безжичен интернет;
Тоалет со туш;
Фен за коса;
Бањарка и папучи;
Балкон;
Чистење на собата – секој ден;
Промена на постелнина – 2 пати неделно;
Промена на крпи – секој ден;

Luxury room:
Два одделни или еден брачен кревет;
Централно греење;
Сателитска ТВ;
Мини – бар;
Телефон;
Радио;
Безжичен интернет;
Тоалет со туш;
Фен за коса;
Бањарка и папучи;
Чистење на собата – секој ден;
Промена на постелнина – 2 пати неделно;
Промена на крпи – секој ден;
Софа кревет;

Apartment:
Пространи соби над 60 м2

Капацитет:
6 згради,
5 лифта;
65 Double rooms (максимум сместување на 2 лица, 28 – 30 m²);
43 Double Luxury rooms (максимум сместување на 2+1 / 3 лица, 35 – 40 m²);
38 1 – bedroom apartments (максимум сместување на 2+2 / 3+1 лица, 55 – 60 m²);
14 2 – bedroom apartments (максимум сместување на 4+2 / 5+1 лица, 75 – 80 m²);

Услуга:
Нalf Board (појадок и вечера на шведска маса).

Хотелски содржини:
Ресторан;
Лоби бар;
Сеф (бесплатно);
Собен сервис-доплата;
СПА центар;
Салон за убавина;
Конференциска сала;
Пеглање (со доплата);
Паркинг – бесплатно околу хотелот (необезбеден паркинг)
Паркинг пред влез на хотелот – со доплата 5 еур на ден (обезбеден со камери)
Транспорт до гондола лифт – бесплатно;
Ски гардероба за сопствена опрема – бесплатно;

СПА центар:
Бесплатно користење на:
Внатрешен базен;
Фитнес;
Џакузи;
Сауна;
Инфрацрвена сауна;
Локаниум парна бања;
Релакс соба;
Хамам;
Финска сауна;
Арома сауна ;

Со доплата:
Масажа.

Банско, БУГАРИЈА
сабота, декември, 28, 2019
5 dena 4 noki
30
€339.00

НОВА ГОДИНА

СОПСТВЕН ПРЕВОЗ
28.12.2019

€339.00
по возрасен

Распродадено

Надминат е бројот на лица