TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Инекс Олгица 🚕

Велигден 2022

Дочекајте ги Велигденските празници во неповторливиот амбиент на Хотел Инекс
Олгица, со прекрасните погледи на најубавите езерски пејсажи на Охридското Езеро !

Цените се по лице ( период на користење 22.04-25.04.2022 )

сместување ноќевања услуга цена
   Стандард соба 2 полупансион 115
   Стсндард соба 3 полупансион 169 €

Цените се во € за плаќање во денарска противвредност по курс 1€=62мкд

Доплата за Велигденски Ручек со музика на 24.04 (30 по лице)


Во цената Е вклучено:
22.04.2022 (петок) Ручек
23.04.2022 (сабота) Појадок/Ручек
Велигденска работилница за декорирање на јајца
24.04.2022 (недела) Појадок/Велигденски Ручек 13-15 ч, музика Горан Папаз на саксофон
25.04.2022 (понеделник) Појадок
Kористење на Спа и Фитнес центарот (теретана, затворен базен, парна бања и сауна) со претходна резервација на термини поради ковид протоколите.
Деца од 0-5,99 год бесплатно сместување, од 6-11,99 години со помошен лежај во иста соба со родител 50% попуст од цената
Понудата важи за едно лице во двокреветна соба
Доплата за еднокреветна соба 30% од ценатa
За продолжување на аранжманот со 1 ден на база ноќевање со доручек доплата од 35 € по лице во двокреветна соба

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување

Хотел

Хотелот е лоциран на 5км од Охрид. Сместен на рид надвиснато над самото езеро, совршено место кое нуди спокој и тишина.
Капацитет:117 двокреветни соби, 6 апартмани и 2 резиденции.
Услуги: Три сали за семинари, конгресна сала, сауна и масажа, трим патеки, спортски терени, интернет пристап.
Во собите:
Клима, греење, балкон, тоалет со туш, када и фен за коса, безжичен интернет, кабловска телевизија, телефон, аларм часовник. Некои соби имаат поглед на езерото.

Пријавување: по 14:00 часот
Одјавување:   до 10:00 часот

Хотел Инекс Олгица е уникатен хотел на Охридското крајбрежје со историја долга половина век.
Првото име на хотелот е Инекс Горица.
Покрај самото Охридско Езеро на патот кон манастирот Св.Наум, на само 4 км од центарот на Охрид и 12 км од Охридскиот аеродром.
Хотелски содржини:
Безжичен интернет, рецепција 24 часа, фитнес сала,  Спа центар, паркинг, сеф (со доплата) соба за багаж, сопствена плажа, лифт, менувачница, банкомат, ресторан, лоби бар, тераса, крпи за на плажа, ТВ просторија, сауна, масажа ( со доплата) фитнес центар, тениско игралиште,

Услови

Локација

Центарот на градот е оддалечен на 4 км.
Хотелот е на 12 км  од аеродромот Апостол Павле