TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Сивота Велигден

1 ден – 27.04.2019 
Собир на групата пред  Дрводекор во 02:30 часот.  Поагање за Сивота.
Попатно патување преку Велес, Прилеп, Битола.
Пристигнување во Сивота во утринските часови, сместување во апартмани.
Разглед на Сивота во пладневните часови.
Слободно време за индивидуални прошетки . Ноќевање.


2 ден 28.04.2019
Факултатива- Собир на групата пред во утринските часови и целодневна посета на Парга.
Разглед на Парга и слободно време. Поаѓање кон Сивота во пладневните часови. Ноќевање.


3 ден  – 29.04.2019 
Факултатива. Собир на групата и упатување према пристаништето од каде со брод продолжуваме кон една од најатрактивните плажи во Сивота каде се снимани и делови од Blue Lagoon– PISINA BEACH. Вечерта факултативна посета на Грчка Таверна. Ноќевање.


4 Ден – 30.04.2019
Поаѓање за Македонија околу пладне. Попатно посета на Мецово (живописно градче кое што е изградено во форма на амфитеатар на надморска височина од 1200 метри, каде што сите куќи се изградени во традиционален стил од камен и дрво.
Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

 

сместување цена за 1 лице
во двокреветна студио/апартман 89 €
трето лице во студио/апартман 79 €
четврто лице во студио/апартман 69 €

 

Цените се во € се плаќа во денари 1€ = 62 мкд

 

Во цената Е вклучено :
Автобуски превоз на горе наведената релација,
3 ноќевања во апартмантско сместување (Фортуна програма),
Разглед на Сивота,
Организација, водство и реализација на аранжманот,
1 дете до 11,99 г. – бесплатно во апартман, (плаќаат само превоз 45€ по лице ).

 

Во цената НЕ Е вклучено :
Патничко осигурување,
Факултативни излети и посети,
Дневно или ноќно крстарење со брод,
Грчка вечер во таверна.
Факултативна посета на Парга
Доплата за Туристичка такса 1,5€ од соба (на лице место)

Грчка вечер во таверна.
Посета на Парга 10€
Крстарење со брод,

 

За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 40 патници, во спротивно, крајниот рок за известување околу евентуален отказ на аранжманот е најкасно  5 дена пред датумот на поаѓање. Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата.

 

Сивота е мало прекрасно место кое е лоцирано помеѓу Парга и Игуменица на крајбрежјето на Јонско море. Дестинацијата нуди голем избор на преубави плажи со кристално чиста вода, мали островчиња, продавници, таверни, кафе барови, идилични пејсажи… и многу повеќе.