TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Ски пакет Копаоник – Србија

 

ПАКЕТ АРАНЖМАН СО ПРЕВОЗ – КОПАОНИК

 

ЗИМА 2020/2021
Пакет аранжмани од 3 ноќевања во Хотел Олга Дедијер 2*

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 3 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ!

ХОТЕЛ ОЛГА ДЕДИЈЕР – КОПАОНИК
ЦЕНОВНИК ЗА ЈАНУАРИ И ФЕВРУАРИ 2021
Термини: Цена по лице:
21.01-24.01.2021 129  евра
28.01-31.01.2021 129 евра
04.02-07.02.2021 139 евра
11.02-14.02.2021 139 евра
18.02-21.02.2021 129  евра
25.02-28.02.2021 129  евра

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената е вклучено:

-3 ноќевања на база полупансион
-Автобуски превоз
-Туристички пратител на групата

Во цената не е вклучено:

– Туристичка такса 1,10€ по лице по ден (се плаќа на рецепција)
– Патничко осигурување 250 ден.

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ СКОПЈЕ-КОПАОНИК-СКОПЈЕ

– Цена само за превоз за возрасен е 45 евра, а за деца од 2-11,99 години е 30 евра

– Поаѓање секој четврток во 07:00 часот од Скопје (Дрводекор) , враќање од Копаоник во недела 14:00 часот.

– Цената за превозот важи за месец Јануари и Фебруари 2021

 

Хотелски содржини

Хотелот е лоциран на Копаоник на 1700 метри надморска височина и на 700 метри од ски центарот Копаоник. Најблиската жичара од хотелот е Мало Језеро на 450 метри, на 650 метри е ски лифтот Крст, а на 12 минутно пешачење од експрес ски-лифтот Панчиќ. Поседува сопствен паркинг, ресторан (работи на база полупансион), бар, лоби, како и бесплатна Wi-Fi Интернет конекција.

За Копаоник

Прекрасен дел од Србија, во кој секогаш се наоѓа нешто ново за восхитување…
Почувствувајте ја магијата на Сребрена планина, како што понекогаш се нарекува Копаоник, најголемиот планински венец во Србија.
Националниот парк Копаоник е дом на многу ретки растителни и животински видови и огромни шуми. Со 200 сончеви денови и околу 160 дена покриени со снег во текот на годината, таа е една од најпосетуваните туристички дестинации во Србија и најпопуларните ски-центри во регионот.
За оние кои сакаат мир и оние кои имаат потреба од активен одмор исполнет со адреналин, Копаоник е идеална дестинација во текот на целата година.
Највисок врв – Врв на Панчиќ, 2017м
Вкупна должина на патеки за алпинистички и нордиски скијачки патеки: 62 км
21 сина лента, 9 црвени ленти, 6 црни ленти
Број на ски-лифтови и лифтови: 24, вклучувајќи и лифтови за скијање (11 лифтови, 13 ски-лифтови)
Вкупен капацитет на ски-лифт: 32,000 скијачи / час
Најдолгата патека – 3,5 км Бела Река, должина на осветлена ноќна патека за скијање Мало езеро – 450м
Три ФИС стандардни слаломски трки: гигантски слалом, супер гигантски слалом и спуст.
Покриеност на вештачки снежни патеки: 97%
Повеќе од 100 ски дена годишно
Сноуборд парк, опремен по највисоки стандарди, со вкупна должина од 450 м

 

– Check in во собите во 13:00 часот, chek out до 10:00 часот.
– За трето возрасно лице во соба одобруваме 5% попуст
– Дете до 4 години доколку не користи седиште во автобус и кревет во собата, патува бесплатно
– Во случај, 1 возрасен и 1 дете од 02-12 години, детето има 20% попуст во 1/2 соба
– Во случај, 1 возрасен и 2 деца од 2 до 12 години, двете деца добиваат 40% попуст во 1/3 соба
– Во случај, деца од 2 до 12 години со 2 две возрасни особи на засебен лежај имаат попуст од 50%
– Доплата за дополнително легло 5 евра на ден
– За сингл соба се доплаќа 70% од сумата
– За сопствен превоз се одбива 15 евра по лице
– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
– Се патува со лична карта преку граничниот премин Табановце, за влез во Србија не е потребен PCR тест
– Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна
– Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд
– Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање
– За целосна уплата до 25.12.2020 одобруваме 5% попуст
– Доколку сме спречени да го реализираме патувањето поради ситуацијата со која се соочуваме, средствата ќе бидат рефундирани во целост
– За реализација на аранжманот потребно е да се пријават минимум 30 патници
– Доколку патникот сака да резервира одредено седиште, при уплатата во агенцијата може да доплати 5 евра по лице и да бира седиште (освен првиот ред, кој е резервиран за персоналот)
– За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
– При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај
– За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ И T.A. ИДЕАЛ ТРАВЕЛ и ЈК ТРАВЕЛ