Детали

Опис

Групно патување од/до Скопје
ХАВАНА - ВАРДЕРО 13 дена – 10 ноќи

ХАВАНА  главен град на Куба со 3 милиони жители, политички, културен и административен центар. Градот е бофат со историски споменици кои сведочат за мешаваината на различните култури и влијанија. Со својата колонијална архитектура, многубројните ексклузивни хотели ,егзотични клубови и барови оривлекуваат голем број на туристи од цел свет.
ВАРАДЕРО  најпознатото летувалиште на островот на 130км од Хавана, претставува ремек дело на природата, со долги песочни плажи, топла тиркизна и бистра вода на океанот.

Поаѓање 06.12.2017
Враќање 18.12.2017

1 ден. Скопје - Истанбул
Состанок на аеродромот во Скопје два часа пред летот (Туркиш ТК1006) за Истанбул во 2040 ч. ,слетување во 00.20 ч.

2 ден. Истанбул - Хавана
Продолжување на летот со лет ТК 183 во 02.10 ч, слетување во Хавана во 08.00 ч.
Трансфер до хотел. Сместување. .
Сместување во хотел во Хавана 4* , со можност за организирање на факултативни излети. Ноќевање.


3 ден. Хавана - Варадеро 
Појадок. Трансфер за Варадеро.Возење со кратки попатни одмори (2-3часа ).
По доаѓањето сместување во хотел 4* (услуга - се вклучено). Ноќевање.

4 -11 ден. Варадеро
Престој во хотелот, денови предвидени за одмор, бањање и сончање....
Можност за организирање факултативни излети  (Cayo Lago, Sugar Tour, Jeep Safari...)

12 ден. Варадеро - Хавана - Истанбул
Појадок. Слободно време до трансфер на аеродром и лет со ТК 183 во 10.00 ч. за Истанбул.
 

13 ден. Истанбул - Скопје
Ноќен лет со оброци во авионот. Слетување во 10.15 ч по локално време.
Продолжување со лет ТК1005 за Скопје.
Слетување на аеродромот во Скопје во 19.40 ч.

 
          Цената е за 1 лице во двокреветна соба

                      хотели       цена   
 Memories Miramar - Хавана 4*
 Be Live Experience - Варадеро 4*
     1.085 еур

  Цената е во ЕУР се плаќа во денари 1ЕУР = 62 МКД


Напомена: 
Можна е промена на хотелот при реконфирмација на групата, со иста категорија на хотел и иста локација.
Програмата е работена на минимум 12 патници.


Цената вклучува: 
Авио превоз на наведената релација,
трансфер по програма,
1 ноќ (појадок) во хотел 4* во Хавана,
9 ноќи (се вклучено) во хотел со 4* во Варадеро,
организација на патувањето,
лиценциран придружник од Македонија.

Во цената НЕ Е вклучено: 
Аеродромски такси 285 еур по лице,
виза за Куба на лице место,  
факултативни излети,
индивидуални трошоци.

Начин на плаќање:   
50%  при резервација,
Остатокот 30 дена пред поаѓање. 


ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ
Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата.  Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa.  Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.  Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода....), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови за патување на организаторот на патувањето.
За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.

 
 
НАПОМЕНА;
Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман.
Пред да резервирате Ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент.
Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Хавана  согласно промена дирекно од авио компанијата.
Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата на превозниците. Агенцијата го задржува правото за промена на цената и редоследот на програмата според вонредни околности врз кои неможе да влијае.
Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

ГИ МОЛИМЕ ПАТНИЦИТЕ  ДА ГО ПРОВЕРАТ ТОЧНОТО ВРЕМЕ НА ПОЛЕТУВАЊЕ НА АВИОНОТ ДВА ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ.


Политика и услови


Денови : 13 | Ноќи : 10


Во цената е вклученоВо цената не е вклучено


 •     Extra stay pre/post tour    
 •     Extra water bottle charges    
 •     Medicines required if any    
 •     Airfare & airport taxes    
 •     Visa charges    
 •     Патничко осигурување    
 •     Passport costs    
 •     All meals and drinks    
 •     Tips to coach drivers    
 •     Tips and Gratuities    
 •     Трансфер од/до аеродром    
 •     Any optional tours    
 •     Аеродромски такси    
 •     Alcoholic beverages    
 •     туристичка такса    
 •     Факултативни излети и посети    
 •     Влезници за музеи    
 •     Билети за јавен превоз    
Додај во листата на желби
Куба - 06.12.2017
Havana
Опции за резервација
Одбери дата
Кој Број Цена
Возрасни €1,085 €1,085

Вкупно EUR €1,085
Депозит EUR €0

Напиши коментар x

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришан