Детали

Опис

ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ЗА ОКТОМВРИ /НОЕМВРИ / ДЕКЕМВРИ 2017 

ДУБАИ
ГРАДСКИ ХОТЕЛИ
  ЛОКАЦИЈА  ТИП
СОБА
УСЛУГА 5 дена
/4 ноќи
6 дена/
5 ноќи
8 дена/
7 ноќи
IBIS DEIRA CITY CENTER 3* DEIRA STANDARD DBL НП  €   510  €   550  €   630
FIRST CENTRAL HOTEL APP AL BARSHA CLASSIC STUDIO НП  €   565  €   615  €   695
BONNINGTON HOTEL 5* JLT CLASSIC STUDIO НП  €   650  €   730  €   870

 

ИНДИВИДУАЛЕН ПРОГРАМ – минимум патници за реализација 2 лица

НАПОМЕНА -
Цените се ПАКЕТ цени дадени по лице за сместување во соодветниот тип на соба/услуга за период на престој октомври-декември 2017.
Пакет цена за 6 дена / 5 ноќи е валидна за патување од 04.11.2017 9вовоеден вонреден лет во сабота) согласно инфо од авио компанија. 
Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по Промо цени на авион

Напомена - цените се валидни согласно моментална расположливост на места во хотелот (период на потврда 24 часа), валидни за нови резервации и не е ретроактивна.

Цената е валидна САМО за дати на кои Флајдубаи има промотивни цени на летови (пред резервација проверете ја цена и промо тарифа на авионска карта). 
ЦЕНЕТА НЕ Е ВАЛИДНА за период на манифестации и block-out дати (обратете се во Агенција), за висока сезона, празници и групни патувања, како и за дати каде што не се расположливи промотивни класи на авионски карти (согласно услови на самата авио компанија)
 

Програма на патувањето:         
5дена/4ноќи – 6дена/5ноќи - 8дена/7ноќи, - авиокомпанија "FLY DUBAI"   

1. ден Скопје - Дубаи.
Полетување на авионот за Дубаи 13.05 (13.30) часот. Слетување во Дубаи во 21.05 (21.20) часот. Трансфер до хотелот и сместување. Ноќевање.

2. – 4/5/7 ден Дубаи.
Сместување во избраниот хотел на база наведената услуга, слободно време предвидено за индивидуални активности, одмор, организација на факултативни излети и друго.               

5/6/8 ден Дубаи - Скопје.
Во раните утриснки часови трансфер на аеродром. Полетување на авионот од Дубаи во 09.10 (09.20) часот (FZ791).
Слетување во Скопје во 12.05 (12.20) часот.
 
Саатници  на авиони
•             FZ 791 / Дубаи (DXB) – Скопје (SKP ) / 09.10 – 12.05 (понеделник и четврток)
•             FZ 792 /Скопје (SKP) - Дубаи (DXB) / 13.05 – 21.05 (понеделник и четврток)
•             FZ 791 / Дубаи ( DXB)  - Скопје ( SKP) / 09.20 – 12.20 сабота
•             FZ 792 / Скопје ( SKP) – Дубаи ( DXB) / 13.30 – 21.20 сабота
 
Цената вклучува:           
- Повратен авионски билет на релација  Скопје - Дубаи – Скопје со FLYDUBAI ( по лице со 20 кг вклучен чекиран багаж и 7 кг рачен багаж)
- Аеродромски такси
- Трансфер аеродром - хотел - аеродром         
- 4/5/7ноќевања во избраниот хотел на база наведената услуга          
- Организација и реализација на патувањето
- Локална асистенција од водич на српски јазик при резервација на ОПЦИОНИ ФАКУЛАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ
 
Цената НЕ вклучува: 
- Виза за Дубаи 90 ЕВРА
- Опциони индивидуални екскурзии и факултативи (не вклучени во програма – на барање)
- Патничко осигурување
- Екстра трошоци во хотел  ( Телефон,Ручек &Вечера,Минибар,пијалоци )
- Останати индивидуални трошоци
- Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот
* туристичка такса само во Дубаи (TOURISM DIRHAM, по одлука на DTCM, а број D/000/152/1 87од 05.02.2014) која се плаќа од 31.03.2014
Во хотелот на лице место при check in или при check out која се плаќа директно на рецепција на хотелот - 20 дирхами (20 DHS ≈ 4 EUR) по соба по ноќ
Во случај на апартман со повеќе соби таксата се плаќа за секоја соба според горе наведените критериуми.


Политика и услови

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ: Уплатата е во денарска противвредност по продажен курс 62,00. Цената е гарантирана само за уплата на целот износ. Во спротивно, гарантиран е изност на аконтација, а остаткот е подложен на промена. НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:  - Во готово - уплата на аконтација од најмалку 50% од вкупната цена на аранжманот при резервација, остатокот најдоцна 10 дена пред поаѓање. - кредитни картички - уплата преку фактура   Важни напомени и доплати за авион и хотел за дополнителен број на лица:  - Максимален број на лица во стандардна двокреветна соба се две возрасни. - Check in во хотелите е после 14 ч, a check out најдоцна до 12 ч.  Секое користење на соба и услуга во хотелите надвор од наведеното време, е додатно плаќање кое се врши на рецепција од хотелот директно од страна на странката. - Сите оброци во хотелите се на база шведска маса (самопослужување) - Организаторот на патувањето не е овластен и надлежен да ја процени исправноста и валидноста на патните и други лични исправи на патниците - Потребни документи за виза: скенирана фотографија и пасош и податоци за патникот        - За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ - За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност - Информации и слики од хотелите може да ги најдете на нивната официјална web страна   ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa.  Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода....), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции. Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.   Важни напомени:  -   За добивање на виза за ОАЕ  потребно е при резервација да го донесете пасошот (валиден минимум 6 месеци од дата на враќање) и слика во боја или да ги доставите скенирани со висока резолуција во JPG формат скенирани првите две страни од пасошот  на кои се наоѓаат податоците на патникот  како и слика со димензија за пасош (доколку ги доставувате скенирани пратете ги на маилот: turist@turist.com.mk). Износот за трошоците за визирање не се враќа во случај на неодобрување на виза од страна на имиграционо одделение на ОАЕ. Постои можност  имиграционото одделение да  побара дополнителни документи во зависнот од поединечни случаеви.  АКО ПАТНИКОТ НЕ ДОБИЕ ВИЗА, парите не се враќаат.   НАПОМЕНА - Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Дубаи согласно промена дирекно од авио компанијата. Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата на превозниците. Агенцијата го задржува правото за промена на редоследот на програмата според вонредни околности врз кои неможе да влијае. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Денови : 6 | Ноќи : 5


Во цената е вклученоВо цената не е вклучено


 •     Extra stay pre/post tour    
 •     Extra water bottle charges    
 •     Medicines required if any    
 •     Airfare & airport taxes    
 •     Visa charges    
 •     Патничко осигурување    
 •     Passport costs    
 •     All meals and drinks    
 •     Tips to coach drivers    
 •     Tips and Gratuities    
 •     Трансфер од/до аеродром    
 •     Any optional tours    
 •     Аеродромски такси    
 •     Alcoholic beverages    
 •     туристичка такса    
 •     Факултативни излети и посети    
 •     Влезници за музеи    
 •     Билети за јавен превоз    
Додај во листата на желби
Дубаи - Октомври / Ноември /…
Dubai
Опции за резервација
Одбери дата
Кој Број Цена
Возрасни €550 €550

Вкупно EUR €550
Депозит EUR €0

Напиши коментар x

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришан