TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Агиос Никитас-Лефкада

Агиос Никитас, идеално место за патниците кои сакаат да ја запознаат традиционалната Грција. Сместено е на ридче помеѓу маслинови и борови дрва и прекрасен поглед кон тиркизната вода на Јонското море во близина на некои од најубавите плажи во Европа. Местото плени со прекрасната традиционална грчка архитектура, камени улици и ресторани. Ова село се наоѓа на северозапандата страна на островот, на само 12 километри од Лефкас. Доколку плажите и капењето ви се најважни, тогаш ви го препорачуваме токму Агиос Никитас. Освен тоа, за разлика од Нидри, Лефкас и Василики, ова место честопати е избор и на семејства со деца, бидејќи плажите се попристапни. Од тука лесно ќе ги посетите прекрасните Порто Кацики, Егремни и Катизма. Со прошетка од само дваесет минути ќе стигнете и до популарната плажа Милос. Во ова место има мали минимаркети кои главно, ќе ги задоволат вашите потреби, но доколку сакате нешто повеќе, не грижете се до Лефкас има само 12 км.      

Сортирајте ги резултатите по:

Armonia Агиос Никитас ГРЦИЈА

0 Оцени

  • 8 дена 7 ноќевања
  • клима, телевизор
  • 2 км до Каризма

цена од€79.00 ИЗБЕРЕТЕ

Spiros Агиос Никитас ГРЦИЈА

0 Оцени

  • 8 дена 7 ноќевања
  • среда / среда
  • 300 метри од плажата

цена од€249.00 ИЗБЕРЕТЕ