TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Амулиани

Амулиани е грчки остров, околу 2 часа од Солун, 20 минути со траект од копно. Се наоѓа веднаш до планината Атос, најисточниот Полуостров Халкидики. Се нудат сместувачки капацитети; куќи за гости, кампови, хотели...