TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Будва

Будва, бисер на Јадранот, центар на медитеранскиот туризам.
Место каде се вкрстени влијанијата на истокот и западот, хеленската и римската култура.
Стариот град со својата архитектура привлекува илјадници туристи, кој во вечерните часови се претвара во отворен театар за сечиј вкус.
Будванска ривиера ги нуди 35-те најпознати плажи на Јадранот (Јаз, Плоче, Трстено, Могрен, Словенска плажа, Бечичи, Милочер, Св.Стефан...) кои во комбинација со интензивниот ноќен живот се главна каректеристика поради кои се доаѓа во оваа престолнина на Црногорскиот туризам.
Будва нуди илјада можности, на Вас останува да одберете!
Во непосредна близина се наоѓа и островот Св.Никола кој е најголем во овој дел од Јадранот..
         

Сортирајте ги резултатите по:

Будва Будва ЦРНА ГОРА

0 Оцени

 • 9 ноќевања
 • 350 м до плажата
 • превоз вклучен во цената
 • доплата за полупансион

цена од€119.00 ИЗБЕРЕТЕ

Вила ШИШЕВИЌ Будва ЦРНА ГОРА

0 Оцени

 • 4 или 7 ноќевања
 • 100 м до плажата
 • 40€ превоз возрасен
 • 25€ превоз дете

цена од€69.00 ИЗБЕРЕТЕ

Сортирајте ги резултатите по:

Будва 1ви МАЈ 27/04/2023 - 01/05/2023

по лице€89.00
 • Автобус 🚌
 • 4 дена 2 ноќевања
 • Факултативно Бока Которска
 • Посета на Бар

Будва 🚌 30/12/2022 - 02/01/2023

по лице€89.00
 • Автобуски превоз
 • 2 ноќевања во апартмани
 • Факулативно Дубровник
 • Факултативно Котор, Тиват

Истанбул 3 ноќи🚌. 07/09/2022 - 24/10/2022

по лице€129.00
 • Посета на Аја Софија, Сината Џамија
 • Посета Капали Чаршија
 • Посета на трговскиот центар Форум
 • 3 ноќевања со појадок