TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Барцелона

Барселона – кралицата на Каталонија, освојува на прв поглед. Град со прекрасна архитектура, град кој го воодушеви Пикасо, градот на Гауди, Колумбо, град на современиот дизајн, град на брегот на Средоземното Море. Само еден ден, секако не е доволен да ја сфатите магичноста со која Ве мами оваа кралска убавица. Улицата Рамбла, најпознатата авенија не само во Барселона туку и во цела Шпанија, големиот Аквариум - втор по големина во Европа, брдото Монжуик, катедралата Саграда Фамилија, стадионот Ноу Камп, Магичните фонтани, се само дел од најпознатите туристички атракции на оваа убавица ...... Топ 10 знаменитости во Барцелона: 1. Саграда Фамилиа 2. Големиот Аквариум 3. Брдото Мон Жуик 4. Ноу Камп 5. Музеј на Пикасо 6. Магичните фонтани 7. Улицата Рамбла 8. Делото на Антонио Гауди“Casa Mila”9. Паркот Гуел 10. Шпанско село

Сортирајте ги резултатите по: