TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Калитеа

Калитеа значи "прекрасен поглед", одлична основа за активен одмор
Калитеа е еден од најголемите трговски центри на Касандра, изобилува со
бројни хотели и други сместувачки капацитети - изнајмување соби и студија.
Нејзините плажа барови и дискотеки се синоним за ноќен живот што го направи Калитеа популарен меѓу помладата популација.
Прекрасен поглед према полуостровот Ситонија
 

Популарни водни спортови на Халкидики

Приморската туристичка област на Халкидики во северна Грција е место со големо историско значење,
како родно место на филозофот Аристотел, кој ја постави основата за филозофско размислување.
Одете низ археолошките локалитети, уживајте во прекрасните плажи и почувствувајте го динамичниот ноќен живот на Халкидики во некои од најдобрите ресторани, барови, дискотеки.
 

  Pearl Club   Address: Pallene, Pallini,
  Ahoy Summer  Address: Kalithea, Kassandria 630 77,
  Angels Club  Address: Kallithea 630 77,
 

Сортирајте ги резултатите по:

Dimitra Калитеа ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • недела / недела
 • 500 метри од плажата

цена од€69.00 ИЗБЕРЕТЕ

Maria Калитеа ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • сабота / сабота
 • 500 м од плажата

цена од€89.00 ИЗБЕРЕТЕ

Meropi Калитеа ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • недела / недела
 • 150 метри од плажата

цена од€89.00 ИЗБЕРЕТЕ

Poseidon-сабота Калитеа ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • сабота / сабота
 • 10 м од плажата

цена од€159.00 ИЗБЕРЕТЕ

Thea Калитеа ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • недела / недела
 • 250 метри од плажата

цена од€99.00 ИЗБЕРЕТЕ

Сортирајте ги резултатите по: