TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Канали

    Канали е приморско место во областа Превеза во северозападна Грција.
    Канали се наоѓа на брегот на Јонското Море, 12 км северно од Превеза и 35 км од Лефкада
    На 6 км од ова место е лоциран античкиот град Епир.
    Местото располага со пространа песочна плажа со голем број на барови  слична на таа во популарното туристичко место Врахос.