TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Копаоник

Прекрасен дел од Србија, во кој секогаш се наоѓа нешто ново за восхитување... Почувствувајте ја магијата на Сребрена планина, како што понекогаш се нарекува Копаоник, најголемиот планински венец во Србија. Националниот парк Копаоник е дом на многу ретки растителни и животински видови и огромни шуми. Со 200 сончеви денови и околу 160 дена покриени со снег во текот на годината, таа е една од најпосетуваните туристички дестинации во Србија и најпопуларните ски-центри во регионот. За оние кои сакаат мир и оние кои имаат потреба од активен одмор исполнет со адреналин, Копаоник е идеална дестинација во текот на целата година. Највисок врв - Врв на Панчиќ, 2017м Вкупна должина на патеки за алпинистички и нордиски скијачки патеки: 62 км 21 сина лента, 9 црвени ленти, 6 црни ленти Број на ски-лифтови и лифтови: 24, вклучувајќи и лифтови за скијање (11 лифтови, 13 ски-лифтови) Вкупен капацитет на ски-лифт: 32,000 скијачи / час Најдолгата патека - 3,5 км Бела Река, должина на осветлена ноќна патека за скијање Мало езеро - 450м Три ФИС стандардни слаломски трки: гигантски слалом, супер гигантски слалом и спуст. Покриеност на вештачки снежни патеки: 97% Повеќе од 100 ски дена годишно Сноуборд парк, опремен по највисоки стандарди, со вкупна должина од 450 м Ноќни патеки

Сортирајте ги резултатите по:

Hotel Rtanj 3*🚕
Копаоник СРБИЈА

0 Оцени

  • Внатрешен базен
  • Финска сауна
  • Парна бања

цена од€62.00 ИЗБЕРЕТЕ

Сортирајте ги резултатите по: