TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Лаганас

Закинтос е еден од најубавите острови на јонско море. Изобилува со места кои треба да ги посетите, долги и чисти песочни плажи, скриени заливи со високи карпи, мали и интересни острови. Навечер има богат ноќен живот со премногу кафичи, барови и ноќни клубови. Препорачано за млади и авантуристи кои преферираат активен одмор. Шести по ред во низата на острови, познати како “Јонските браќа“, Закинтос е уште познат под Италијанското име Цветот на истокот, дадено од Венецијанците кои овде биле присутни неколку стотици години и оставиле неизбришлив траг во историјата, традицијата и карактерот врз жителите на овој преубав остров…Со своите природни убавини, прекрасни плажи, места за забава, Закинтос е секоја година вбројуван во 10-те топ дестинации за летување на Медитеранот. Лаганас е местото кое го одбравме за Вас, оддалечено 9 км. од Занте – главниот град на островот, изобилува со многу маркети, сувенирници, ресторани, кафетерии, диско-клубови, ноќни барови и секако – долга песочна плажа, која се протега долж местото.

Сортирајте ги резултатите по:

ANNA 7 ноќи Лаганас ГРЦИЈА

0 Оцени

Се наоѓа на главната улица, на околу 150м од градската плажа.

цена од€100.00 ИЗБЕРЕТЕ

LAMBRINI Закинтос ГРЦИЈА

0 Оцени

  • 9 ноќевања
  • вклучен превоз
  • 5 минути до плажата

цена од€109.00 ИЗБЕРЕТЕ

Закинтос Лаганас ГРЦИЈА

0 Оцени

  • 9 ноќевања
  • Интернет, телевизор
  • Автобуски превоз
  • Сместување во 5 вили

цена од€129.00 ИЗБЕРЕТЕ