TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Лептокарија

Лептокарија (село од лешник) се наоѓа во подножјето на планината Олимп, на околу 100 км од Солун. Се смета за едно од најубавите одморалишта во Грција. Шеталиштето, топлото море и прекрасната песочна плажа се само дел од привлечностите на Лептокарија. Местото е идеално за семејства со деца, за оние кои сакаат вистински одмор, и за млади кои сакаат добра забава. Многу продавници, таверни, кафулиња, ресторани, бутици и летна врева се печат на Лептокарија. Местото има многу игралишта, забавни паркови, како и огромен парк со детски активности, лулашки…. Секоја вечер кружат два воза низ Лептокарија, кои по релативно ниски цени ги носат туристите на обиколка. Главната улица е исто така главното шеталиштето каде има многу кафулиња, ресторани. За оние кои бараат и забава, има дискотеки и барови покрај плажата… Цените се многу пониски од другите одморалишта. Кафулињата и рестораните ги нудат своите специјалитети по пониски цени. Добра патна мрежа, ја поврзува Лептокарија со сите околни места што можете да ги посетите. Местото има сè што му треба на еден град. Лептокарија е едно од ретките одморалишта каде можете да консумирате вода од чешма. Интересно е што ноќе нема горштини како во други места бидејќи има влијание планината Олимп. Градската плажа е долга околу 5 км и има Сино знаме, што зборува за чистотата и квалитетот на водата. Со нарачан пијалок во кое било од многуте кафулиња, туристите добиваат чадор и лежалка.. Плажата Скотинас се наоѓа на 5 км од Лептокарија и е особено интересна за семејства со деца. Молос плажата е на околу 2 км од одморалиштето. Има спортски терени каде исто можете да се забавувате, играте…..

Сортирајте ги резултатите по:

Ameli Лептокарија ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • сабота / сабота
 • 150 м до плажата

цена од€69.00 ИЗБЕРЕТЕ

Atrium Лептокарија ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • сабота / сабота
 • 150 метри од плажата

цена од€89.00 ИЗБЕРЕТЕ

Janis Лептокарија ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • сабота / сабота
 • 500 м од плажата

цена од€69.00 ИЗБЕРЕТЕ

Katerina Лептокарија ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • сабота/сабота
 • 100 метри од плажата

цена од€69.00 ИЗБЕРЕТЕ

Mihalis Лептокарија ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • сабота сабота
 • 50 м до плажата

цена од€59.00 ИЗБЕРЕТЕ

Olympia Лептокарија ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • сабота / сабота
 • 150 м до плажата

цена од€79.00 ИЗБЕРЕТЕ

Yalos Лептокарија ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • сабота / сабота
 • 20 м до плажата

цена од€129.00 ИЗБЕРЕТЕ

Тhomas Лептокарија ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • сабота сабота
 • 5 м до плажата

цена од€69.00 ИЗБЕРЕТЕ