TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Паралија

Паралија-Катерини се наоѓа на брегот на Егејското Море.
Сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и преставува прекрасна комбинација на планината и морето.
Паралиа е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа.
Треба да се споменат и локалните продавници кои располагаат со голем избор на туристички материјали и продавници за кожа, накит, облека, итн.
Градот исто така е познат и по ноќниот живот со безброј барови, таверни, ресторани и ноќни клубови кои ја комплетираат туристичката понуда на локацијата и ветуваат дека ќе го направат вашиот одмор незаборавен.
 

Сортирајте ги резултатите по:

Atina Паралија ГРЦИЈА

0 Оцени

  • 8 дена 7 ноќевања
  • сабота / сабота
  • 50 метри од плажата

цена од€69.00 ИЗБЕРЕТЕ

Сортирајте ги резултатите по: