TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Полихроно

   
Во срцето на Касандра, на помалку од 4 часа возење од Битола, Скопје, во заливот Торонеос, се наоѓа едно од најживописните летувалишта на Халкидики – Полихроно. Познато е по кристалното, тиркизно море, плитко, создадено за детски водени лудувања, како и по бујната медитеранска вегетација. Тука ќе најдете некои од најубавите плажи на првиот крак на Халкидики. Совршено е не само за семеен одмор – Полихроно е одличен избор за сите генерации. Може да уживате во големиот број крајбрежни таверни и барови, но и да прошетате во околните места и плажи, бидејќи локацијата е навистина идеална. Многубројни супермаркети, пекарници ви се на дофат, па нема да ви недостига ништо. Во Полихроно има и аптека и амбуланта, па сигурни сте во секој поглед.
Полихроно – мало туристичко селце во кое живеат околу 1.000 луѓе во текот на целата година. Се наоѓа на оддалеченост од 96 км. од Солун и 179 км. од македонската граница, сместено на првиот крак Касандра од источната страна, со поглед кон вториот крак, Ситонија. Долгото шеталиште покрај кристално чистото море изобилува со таверни, продавници, бутици, кафе барови, апартмани, хотели. Погодно е за млади како и за фамилијарен одмор.
 

       

Сортирајте ги резултатите по:

Alex 2 Полихроно ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена / 7 ноќевања
 • недела / недела
 • 10 м до плажата

цена од€139.00 ИЗБЕРЕТЕ

Alex Lux Полихроно ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • недела-недела
 • 30 м до плажата

цена од€169.00 ИЗБЕРЕТЕ

Anastasia 1 Полихроно ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • недела-недела
 • 80 м до плажата

цена од€99.00 ИЗБЕРЕТЕ

Elena Полихроно ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • недела / недела
 • 20 метри од плажата

цена од€69.00 ИЗБЕРЕТЕ

Foulis Полихроно ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • недела / недела
 • 50 м. до плажата

цена од€150.00 ИЗБЕРЕТЕ

Konstantin 1 Полихроно ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • четврток-четврток
 • 150 м до плажата

цена од€129.00 ИЗБЕРЕТЕ

Konstantin 2 Полихроно ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • четврток-четврток
 • 150 м до плажата

цена од€149.00 ИЗБЕРЕТЕ

Mary-s Полихроно ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • недела-недела
 • 70 м до плажата

цена од€89.00 ИЗБЕРЕТЕ

Meskini Полихроно ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • недела / недела
 • 70 м. до плажата

цена од€145.00 ИЗБЕРЕТЕ

Nektarios Полихроно ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • четврток-четврток
 • 10 м до плажата

цена од€89.00 ИЗБЕРЕТЕ

Spanos Полихроно ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • недела / недела
 • 200 м. до плажата

цена од€289.00 ИЗБЕРЕТЕ

Zafiria Полихроно ГРЦИЈА

0 Оцени

 • 8 дена 7 ноќевања
 • недела / недела
 • 150 м. до плажата

цена од€120.00 ИЗБЕРЕТЕ