TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Саранда

Саранда е главен град на областa Саранда, и е една од најважните туристички атракции на албанската ривиера. Се наоѓа на отворено море, (Јонско море) и на само две наутички милји од грчкиот остров Крф. Населението на Саранда е околу 32.000 (според податоците од 2008 година). Ова е извонредно место каде што можете да уживате во медитеранската клима. Сончевите зраци и шармот на ова прекрасно место ќе ве наполнат со енергија и прекрасни емоции.

Сортирајте ги резултатите по:

10% Попуст

Romina Саранда АЛБАНИЈА

0 Оцени

  • 7 ноќевања
  • петок/петок
  • 100 м до плажата

цена од€109.00 ИЗБЕРЕТЕ
10% Попуст

Roshela Саранда АЛБАНИЈА

0 Оцени

  • 7 ноќевања со појадок
  • петок/петок
  • 10 м до плажата

цена од€69.00 ИЗБЕРЕТЕ

Сортирајте ги резултатите по: