TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Сончев брег

Одморалиште Сончев Брег се наоѓа во јужниот дел на Бугарија, располага со прекрасни плажа и со различни сместувачки капацитети, ресторани, барови и дискотеки. На располагање на туристите има летно кино и театар. Софија-Сончев Брег-408 км.Варна-Сончев Брег-92 км. Бургас-Сончев Брег-43 км.
Нуди идеални услови за водни спортови - скијање на вода, сурфање, пловење, веслање, исто така и за тенис, одбојка на плажа, мини голф. На територијата на одморалиштето се одржува меѓународниот фестивал Златен Орфеј и уште многу други манифестации, натпревари....