TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Сплит

Еден од најубавите градови во Хрватска Со целата своја магија распослан на бреговте на Јадранското Море, Сплит е еден од најстарите градови во регионот, во кој преку автентичната архитектура се испреплетуваат минатото и модерната денешница. На светската мапа го ставиле Римјаните, па воопшто не е изненадување тоа што преовладува нивната стара архитектура и во многу наврати Сплит ќе ве потсети на пример на градбите автентични за Венеција. Една од главните туристички атракции во стариот дел на градот е импресивната Палата на Диоклецијан Доколку преферирате летен одмор за време на кој ќе комбинирате уметност, култура и релаксирање на плажа, Сплит е вистинската дестинација.

Сортирајте ги резултатите по:

Biser 3* Абу Даби АВСТРИЈА

0 Оцени

    Цени 2022   Цените се по лице на ден ( услуга по избор)   сместување Ноќевање со појадок

цена од€0.00 ИЗБЕРЕТЕ

Сортирајте ги резултатите по:

по лице€1240.00
Златен триаголник е тура организирана со возило со клима со возач/водич што зборува англиски. Турата е совршена опција за овие