Hotel Jenny

Hotel Jenny

Држава

Грција

Регион

Касандра

Град

Сивири

Категорија

Лето


img

Стандард

Еден брачен и два единечни кревети

Стандард соба за 4 лица ( цените се по лице )

од
398.00Є

Датуми1/2+2
25.05.2024 - 01.06.2024
01.06.2024 - 08.06.2024
08.06.2024 - 15.06.2024
15.06.2024 - 22.06.2024
22.06.2024 - 29.06.2024
29.06.2024 - 06.07.2024
06.07.2024 - 13.07.2024
13.07.2024 - 20.07.2024
20.07.2024 - 27.07.2024
27.07.2024 - 03.08.2024
03.08.2024 - 10.08.2024
10.08.2024 - 17.08.2024
17.08.2024 - 24.08.2024
24.08.2024 - 31.08.2024
31.08.2024 - 07.09.2024
07.09.2024 - 14.09.2024
14.09.2024 - 21.09.2024
21.09.2024 - 28.09.2024

1

Цените се за СОБА за 7 полупансиони за 2 возрасни лица и 2 деца до 11,99 г. на редовно легло – БЕСПЛАТНО 

Сместување во соба 1/2+2 = 1 голем (брачен) кревет + 2 единечни кревети
Прво и второ дете до 11.99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
Дете 12-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло доплаќа 15 % од цената во табелата.
Трет и четврт возрасен и дете со полни 16 г., плаќаат 25 % од цената во табелата.
Дете 2-5.99 г. како 5-то лице во соба доплата 100 €  во кревет со родител
(кога 2-те деца се под 11.99 години)
Бебешко креветче – бесплатно (на барање)

Во цената Е вклучено:
7 полупансиони (појадок и вечера) 
Клима уред
Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 3 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

2

Хотелот Џени е на 150 м. од прекрасната песочна плажа во Сивири.
Основен ресторан, детско катче, рецепција, бар покрај базен.....
Надворешниот базен и лежалките се бесплатни за користење од гостите.
Има 37 соби, во собите: 4 кревети со нормални димензии (Брачен и 2 единечни)

Во собите:

  • Купатило со туш
  • Крпи
  • Балкон со маса и столици
  • Клима уред
  • Безжичен интернет
  • Фрижидер
  • Кабловска телевизија
  • Под плочки
3

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ 
Цена по лице

град час возрасен дете 2-12
Скопје 04;00 45 35
Велес 04;30 45 35
Штип 03;40 60 50
Неготино 05;00 45 35
ГП Богородица 06;00 45 35
Битола 04;00 40 30
Прилеп 03;15 40 30
Струга 02;15 50 40
Охрид 02;30 50 40
Ресен 03;15 50 40

Цени во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Деца до 2 г. Бесплатно - не користи седиште

Место на поаѓање:
Скопје - Дрводекор
Штип - Паркинг пред Пошта
Велес - БП Мотел Македонија
Неготино - БП Неготино
ГП Богородица - БП Шимов
Битола - Автобуска Транскоп
Прилеп - БП Салида
Струга - Хотел Дрим
Охрид - БП Лук Оил излез кон Битола
Ресен - Автобуска станица

Време за поаѓање од Грција

грчко македонско место
14;15 13;15 Пефкохори
14;45 13;45 Полихроно
14;30 13;30 Ханиоти
15;00 14;00 Калитеа
15;15 14;15 Сивири
16;00 15;00 Неа Потидеа
4

Мало медитеранско село, сместено на западната страна на Касандра (Халкидики).
Ги има сите содржини за летен одмор:
Маркети, прекрасно шеталиште покрај плажа, слаткарница, ресторани и таверни.
Плажата е долга песочна (сино знаме) со кристално чиста вода, иделна за одмор. 
Сивири е оддалечено од Битола 318 км. во правец, а од Скопје 322 км во правец
Калитеа е оддалечена 9 км, а Афитос 11км во правец од Сивири.

6

Валидноста на патните документи и патничко-здравствено осигрување се обврска на патникот. Категоријата на објектите/хотелите е според законите на државата на која се однесува резервацијата. Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел, се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем. Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници или сликани од нас. Сликите и текстот на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат само информации за сместувачките единици. Информациите за објектот ги ажурираме, но не гарантираме дека се целосни или не содржат грешки. Минималниот број на лица се определува според бројот на легла во сместувачката единица. Бројот на лица за сместување во собите треба да е ист како е во ваучерот или списокот на организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица. Цените и достапните понуди се валидни во овој момент Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 15;00 часот, Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро. Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект. Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата. Ако проблемот не биде решен, треба да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите. Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер. Важи за Грција: Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди. Грчкиот стандард за единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см x 180-190см

Цената на аранжманот зависи од квалитетот, категоријата и локацијата на објектот. Категоријата на објектите/хотелите се определува според законодавните одредби и критериуми на соодветната држава. Доколку вие барате посебни потреби (а не се во договорот со агенцијата) од страна на објектот/хотелот и ако ви ги потврдат на лице место и ако таквите дополнителни потреби изискуваат дополнително плаќање истото го плаќа клинетот на лице место за време на престојот во објектот/хотелот. Агенцијата не ги компензира туристите за трошоци направени надвор од платената услуга.

Категоријата на објектите/хотелите е определена според законите на државата на која се однесува резервацијата. Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел, се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем. Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација или сликани од нас. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица. Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот или списокот кој го издава организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица. Цените и достапните понуди се валидни во овој момент! Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 14:00-15;00 часот, Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро. Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект. Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот За Грција: Димензиите на креветите во апартмани и студија во Грција се разликуваат од нашите стандарди. Грчкиот стандард за нормален кревет е 75-90 см x 185-190 см, брачен кревет (француски) 115-160 см со 180-190 см. Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

Локација

Детали за резервација

Датум од - Датум до

16.07.2024 - 21.07.2024

Соба
Немате избрано соба.

Цена

0.0 мкд

Патуваме заедно со Вас од 1994 година.

Резервација
Цена

Патници

Возрасни
2
Деца
0
Бебиња
0
Резервација

Патници

Возрасни
2
Деца
0
Бебиња
0