Hostel ChillOut

Hostel ChillOut

Држава

Хрватска

Регион

Загребачка Жупанија

Град

Загреб

Категорија

Ракомет Светско првенство


Датуми

1

Светското првенство во ракомет за мажи ќе се одржува од 14.01-05.02.2025 г.
Ко-организатори ќе бидат Данска, Норвешка и Хрватска.
Мундијалот 2025 ќе се игра во пет градови:
Осло, Хернинг, Загреб, Пореч и Вараждин од 14.01-05.02.2025 г.
Дел од репрезентациите ќе биде и Македонија, која ќе игра во хрватскиот град Вараждин.
Нашата репрезентација за ривали во групната фаза ги имаат репрезентациите на
Унгарија, Холандија и дебитантот Гвинеја.

Хостел Chill Out

Најдобра локација, се наоѓа точно во центарот веднаш до сите знаменитости, продавници, денски-ноќен живот, ресторани и историски градби. Се лесно достапено пешки. само прашајте на рецепцијата за насоки и бидете таму за неколку минути. Соби со сопствено купатило со туш, бар со дневни теми и диџеи во живо.
Ресторан со традиционална храна, 24-часовна рецепција.
Проверете зошто Чилаут хостел Загреб се смета за еден од најпознатите хостели во Европа, при што повеќето туристи кои го посетуваат Загреб престојуваат во обај хостел.

Бесплатен интернет во сите соби и заеднички простории.
Бесплатни компјутери за користење во секое време.
Користење на гостинската кујна за подготовка на сопствени оброци.
Постелнина во сите соби.
Шкафчиња и капацитети за складирање.
Електронски клуч картички.
Мапи и брошури.
Сите соби се со сопствена бања
Пролетна и летна тераса на отворено. огромен парк веднаш до зградата.

 

Овие соби се предвидени за Турист

Спецификација на соби во ChillOut

ДВОКРЕВЕТНИ СОБИ – СО БАЛКУН
105, 106, 107, 113, 201, 205, 206, 207, 212, 213, 301, 305, 307,312 -
можат да бидат сите со разделени кревети
( ако некој сака спална се спојуваат 2 кревети )

ДВОКРЕВЕТНИ СОБИ – БЕЗ БАЛКУН
209, 216, 217, 218, 309, 310 -
можат да бидат сите со разделени кревети
( ако некој сака спална се спојуваат 2 кревети )

ТРИКРЕВЕТНИ СОБИ – СО 3 ЕДИНЕЧНИ КРЕВЕТИ
108, 109, 308, 311

ЧЕТИРИКРЕВЕТНИ СОБИ – КРЕВЕТИ НА КАТ
101, 110, 111, 112, 204, 210, 211, 304

 

 

105, 106, 107, 113, 201, 205, 206, 207, 212, 213, 301, 305, 307,312 - dvokrevetne sobe s balkonom (odvojeni/spojeni kreveti)
209, 216, 217, 218, 309, 310 - dvokrevetne sobe bez balkona (odvojeni/spojeni kreveti)
108, 109, 308, 311 - trokrevetne sobe (odvojeni kreveti)
101, 110, 111, 112, 204, 210, 211, 304 - četverokrevetne sobe (kreveti na kat)

2

Ден 1

14.01.2025 Битола-Прилеп-Дреново-Сирково-Велес-Скопје-Куманово
Состанок на групата на паркинг во 19:30 пред Спортската сала Боро Чурлевски во Битола. Поаѓање во 20:00 ч. со попатно застанување во Прилеп, Дреново, Сирково, Велес, Скопје, Куманово и заминување кон Загреб. Патување преку граничниот премин Табановцe, гранични формалности. Ноќно возење со попатни одмори.

Ден 2

15.01.2025 Загреб
Планирано пристигнување во Загреб околу пладне. Сместување во хостелот доколку има слободни соби. ( по правилно сместувањето е по 14;00 часот, доколку сатницата не ни дозволува сместување и одмор заминување за Вараждин )
Слободно време до заминување за посета на натпреварите. Организирано поаѓање од хостелот кон спортската сала во Вараждин во договор со пратителот на групата. 
Пред натпреварот можност за организиран престој во фан зоната.
Следење на натпреварите:
17;30  –   Германија – Црна Гора     
19;30  –   Македонија – Словенија
По натпреварот можност за организиран престој во фан зоната.
Враќање во Загреб во хостелот. Ноќевање.

Ден 3

16.01.2025 Загреб ( ден за факултативи )
Можност за избор на факултативи:
1. Предпладне разглед на Загреб со водич и посета на Плитвички езера (во еден ден)
2. Целодневен престој на Крапинске Топлице ( СПА, Аква парк, топли базени, сауни ) 
3. Целодневна ексурзија во прекрасниот Грац - Австрија
(За реализација на факултативите потребен е минимум од 30 платежни лица)
Или слободен ден за индивидуални посети, прошетки. Ноќевање.

Ден 4

17.01.2018 Загреб
Слободно време до заминување за посета на натпреварите. Организирано поаѓање од хостелот кон спортската сала во Вараждин во договор со пратителот на групата. 
Пред натпреварот можност за организиран престој во фан зоната.
Следење на натпреварите:
17;30  –   Германија – Црна Гора     
19;30  –   Македонија – Словенија
По натпреварот можност за организиран престој во фан зоната.
Враќање во Загреб во хостелот. Ноќевање.

Ден 5

18.01.2025 Загреб ( ден за факултативи )
Можност за избор на факултативи:
1. Предпладне разглед на Загреб со водич и посета на Плитвички езера (во еден ден)
2. Целодневен престој на Крапинске Топлице ( СПА, Аква парк, топли базени, сауни ) 
3. Целодневна ексурзија во прекрасниот Грац - Австрија
(За реализација на факултативите минимум од 30 платежни лица)
Или слободен ден за индивидуални посети, прошетки. Ноќевање.

Ден 6

19.01.2025 Загреб - Македонија
Слободно време за индивидувални активности. Напуштање на собите до 12:00 ч. Организирано поаѓање од хостелот кон спортската сала во Вараждин во договор со пратителот на групата. 
Пред натпреварот можност за организиран престој во фан зоната.
Следење на натпреварите:
17;30  –   Германија – Црна Гора     
19;30  –   Македонија – Словенија
По натпреварот заминување кон Македонија.
Ноќно возење. Царински формалности, попатни одмори.

Ден 7

20.01.2025 Македонија
Пристигнување во утринските часови:  
Куманово, Скопје, Велес, Дреново Прилеп, Битола. 
Крај на програмата.

3

4

5

Во цената се вклучени следните услуги:
Превоз со туристички автобус
Трансфери Загреб-Вараждин-Загреб (15, 17 и 19.01.2025)
Сместување во хостел „Chill Out“ во Загреб 
4 ноќевања (без појадок, сместување во повеќекреветни соби)
Блок влезници за натпреварите (според програмата)
Пратител на групата за времетраењето на аранжманот
Организација на патувањето

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување 271 денари (задолжително е)
Факултативни излети, посети, разгледи, влезници
Храна, пијалоци
Лични трошоци на патникот

Информација за попатните застанувања по градови во Македонија:
Прилеп: бензиска пумпа Лукоил 20:30
Дреново: бензиска пумпа Макпетрол 21:15
Велес: бензиска пумпа Макпетрол 22:15
Скопје: паркинг пред хотел Континентал 23:15
Куманово: бензиска пумпа Макпетрол 23:50
(Сатниците може да се променливи заради непредвидени околности на патот)

Доплати за храна во хостелот:
Доручек   €
Ручек   €
Вечера  

Напомени !
Билетите за натпреварите можете да си ги подигнете од агенцијата, веднаш по извршената уплата.
За патувањето патникот е должен да поседува валидна патна исправа и да ги исполнува условите за патување во Европска Унија.
Агенцијата не е надлежна да ја проверува исправноста на патните документи на патникот.
За валидна резервација ќе се смета уплата со точни податоци: име и презиме, број на пасош, дата на раѓање.
Важно:
За недолично, непристојно и некултурно однесување на патникот во автобусот, на гранични премини, во спортската сала, во хостелот, на факултативните екскурзии и воопшто за цело време на аранжманот одговорноста и санкциите се на трошок на самиот патник.
Организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програма.
Патничкото осигурување е задолжително, секој патник треба да го има (одговорноста е на патникот) 

1 Понуда: СМЕСТУВАЊЕ + БЛОК ВЛЕЗНИЦИ =   ЕВРА 
2 Понуда: ПРЕВОЗ + БЛОК ВЛЕЗНИЦИ =   ЕВРА
3 Понуда: ПРЕВОЗ + СМЕСТУВАЊЕ =  ЕВРА 
4 Понуда: БЛОК ВЛЕЗНИЦИ   ЕВРА
5 Понуда: САМО ПРЕВОЗ =  ЕВРА 
Битола, Прилеп, Росоман, Велес, Скопје, Куманово)

Напомена :
за натпреварите за ден 15.01.18 билетите се за Сектор А 102 – централна трибина, за останатите два натпревари (13.01.18 и 17.01.18) билетите за  Сектор  D 118 - позади гол.

6

7

Валидноста на патните документи и патничко-здравствено осигрување се обврска на патникот. Категоријата на објектите/хотелите е според законите на државата на која се однесува резервацијата. Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел, се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем. Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници или сликани од нас. Сликите и текстот на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат само информации за сместувачките единици. Информациите за објектот ги ажурираме, но не гарантираме дека се целосни или не содржат грешки. Минималниот број на лица се определува според бројот на легла во сместувачката единица. Бројот на лица за сместување во собите треба да е ист како е во ваучерот или списокот на организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица. Цените и достапните понуди се валидни во овој момент Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 15;00 часот, Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро. Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект. Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата. Ако проблемот не биде решен, треба да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите. Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер. Важи за Грција: Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди. Грчкиот стандард за единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см x 180-190см

Цената на аранжманот зависи од квалитетот, категоријата и локацијата на објектот. Категоријата на објектите/хотелите се определува според законодавните одредби и критериуми на соодветната држава. Доколку вие барате посебни потреби (а не се во договорот со агенцијата) од страна на објектот/хотелот и ако ви ги потврдат на лице место и ако таквите дополнителни потреби изискуваат дополнително плаќање истото го плаќа клинетот на лице место за време на престојот во објектот/хотелот. Агенцијата не ги компензира туристите за трошоци направени надвор од платената услуга.

Категоријата на објектите/хотелите е определена според законите на државата на која се однесува резервацијата. Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел, се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем. Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација или сликани од нас. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица. Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот или списокот кој го издава организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица. Цените и достапните понуди се валидни во овој момент! Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 14:00-15;00 часот, Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро. Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект. Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот За Грција: Димензиите на креветите во апартмани и студија во Грција се разликуваат од нашите стандарди. Грчкиот стандард за нормален кревет е 75-90 см x 185-190 см, брачен кревет (француски) 115-160 см со 180-190 см. Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

Локација

Детали за резервација

Датум од - Датум до

Објект
Немате избрано објект.

Соба
Немате избрано соба.

Цена

0.0 мкд

icon

Get the latest news and offers

Subscribe to our newsletter

Резервација
Цена

Патници

Возрасни
01
Деца
0
Бебиња
0