Hotel Varazhdin

Hotel Varazhdin

Држава

Хрватска

Регион

Вараждинска жупанија

Град

Вараждин

Категорија

Ракомет Светско првенство


ДатумиSingle roomDouble roomTwin roomTriple room
15.01.2025 - 19.01.2025

1

2

Ден 1

14.01.2025 Битола - Вараждин
Поаѓање од спортската сала „Боро Чурлевски„ во 20;00 часот.
Попатно превземање патници од Прилеп, Дреново, Сирково, Велес, Скопје, Куманово ....
Царински формалности, попатни одмори, ноќно возење.

Ден 2

15.01.2025 Вараждин
Пристигнување во Вараждин предпладне. Слободно време. Превземање на собите околу 14;00 часот. ( доколку има можност неколку соби ке земеме и порано ) 
Време за одмор. Пред натпреварот можност за организиран престој во фан зоната. Заминување за следење на ракометните натпревати во Спортската сала во Вараждин. 
Следење на натпреварите:
17;30  –   Германија – Црна Гора     
19;30  –   Македонија – Словенија
По натпреварот можност за организиран престој во фан зоната. Враќање во хотелот. Ноќевање.

Ден 3

16.01.2025 Вараждин - Крапинске Топлице
Појадок. Можност за избор на факултативи:
1. Предпладне разглед на Загреб со водич и посета на Плитвички езера (во еден ден)
2. Целодневен престој на Крапинске Топлице ( СПА, Аква парк, топли базени, сауни ) 
3. Целодневна ексурзија во прекрасниот Грац - Австрија
(За реализација на факултативите минимум 30 платежни лица)
Или слободен ден за индивидуални посети, прошетки. Ноќевање.

Ден 4

17.01.2025 Вараждин
Појадок, Слободно време. Пред натпреварот можност за организиран престој во фан зоната. Заминување за следење на ракометните натпревати во Спортската сала во Вараждин. 
Следење на натпреварите:
17;30  –   Германија – Црна Гора     
19;30  –   Македонија – Словенија
По натпреварот можност за организиран престој во фан зоната. Враќање во хотелот. Ноќевање.

Ден 5

18.01.2025 Вараждин - Факултативи
Појадок. Можност за избор на факултативи:
1. Предпладне разглед на Загреб со водич и посета на Плитвички езера (во еден ден)
2. Целодневен престој на Крапинске Топлице ( СПА, Аква парк, топли базени, сауни ) 
3. Целодневна ексурзија во прекрасниот Грац - Австрија
(За реализација на факултативите минимум 30 платежни лица)
Или слободен ден за индивидуални посети, прошетки. Ноќевање

Ден 6

19.01.2025 Вараждин - Македонија
Слободно време за индивидувални активности. Напуштање на собите до 12:00 ч. Организирано поаѓање од хотелот кон спортската сала во Вараждин во договор со пратителот на групата. 
Пред натпреварот можност за организиран престој во фан зоната.
Следење на натпреварите:
17;30  –   Германија – Црна Гора     
19;30  –   Македонија – Словенија
По натпреварот заминување кон Македонија. Ноќно возење. Царински формалности, попатни одмори.

Ден 7

20.01.2025 Македонија
Пристигнување во утринските часови:  
Куманово, Скопје, Велес, Дреново Прилеп, Битола. 
Крај на програмата.

3

Крапинске Топлице - СПА (само превоз) 10 Є
Грац - Австрија ( превоз + водич ) 40 Є
4

5

Светското првенство во ракомет за мажи ќе се одржува од 14.01-05.02.2025 г.
Ко-организатори ќе бидат Данска, Норвешка и Хрватска.
Мундијалот 2025 ќе се игра во пет градови:
Осло, Хернинг, Загреб, Пореч и Вараждин од 14.01-05.02.2025 г.
Дел од репрезентациите ќе биде и Македонија, која ќе игра во хрватскиот град Вараждин.
Нашата репрезентација за ривали во групната фаза ги имаат репрезентациите на
Унгарија, Холандија и дебитантот Гвинеја.

Хотелот Вараждин 3* е отворен во август 2007 година. Благодарение на добрата локација, а пред се на високото ниво на услуга, тој се разви во препознатлив. Се наоѓа недалеку од центарот на градот, во непосредна близина на железничката станица. 30 модерни и елегантно уредени соби овозможуваат атмосфера на пријатно опкружување, што е гаранција за квалитетен престој.
Бесплатен интернет пристап, клима во сите соби, паркинг места за гостите. Во уникатна атмосфера, професионалниот и пријателски персонал ќе ги исполни сите очекувања да го направи вашиот престој во нашиот хотел незаборавен.

Хотелски сорджини:
Ресторан
Финска сауна
Бесплатен WIFI
Кафуле – со затворен и отворен дел (дозволено е пушење)
Сервис за перење и пеглање
Сеф на рецепција
Сала за состаноци
Продавница за сувенири
Изнајмување велосипед
Паркинг

Сместување
31 модерна и елегантно уредена соба
Клима уред со индивидуална контрола
Бесплатен интернет пристап
Телефон
Сателитска телевизија
Фен
Минибар
Соби за непушачи

Пријавување по 14:00 часот; одјавување 10:00 часот

7

Валидноста на патните документи и патничко-здравствено осигрување се обврска на патникот. Категоријата на објектите/хотелите е според законите на државата на која се однесува резервацијата. Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел, се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем. Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници или сликани од нас. Сликите и текстот на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат само информации за сместувачките единици. Информациите за објектот ги ажурираме, но не гарантираме дека се целосни или не содржат грешки. Минималниот број на лица се определува според бројот на легла во сместувачката единица. Бројот на лица за сместување во собите треба да е ист како е во ваучерот или списокот на организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица. Цените и достапните понуди се валидни во овој момент Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 15;00 часот, Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро. Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект. Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата. Ако проблемот не биде решен, треба да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите. Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер. Важи за Грција: Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди. Грчкиот стандард за единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см x 180-190см

Цената на аранжманот зависи од квалитетот, категоријата и локацијата на објектот. Категоријата на објектите/хотелите се определува според законодавните одредби и критериуми на соодветната држава. Доколку вие барате посебни потреби (а не се во договорот со агенцијата) од страна на објектот/хотелот и ако ви ги потврдат на лице место и ако таквите дополнителни потреби изискуваат дополнително плаќање истото го плаќа клинетот на лице место за време на престојот во објектот/хотелот. Агенцијата не ги компензира туристите за трошоци направени надвор од платената услуга.

Категоријата на објектите/хотелите е определена според законите на државата на која се однесува резервацијата. Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел, се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем. Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација или сликани од нас. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица. Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот или списокот кој го издава организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица. Цените и достапните понуди се валидни во овој момент! Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 14:00-15;00 часот, Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро. Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект. Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот За Грција: Димензиите на креветите во апартмани и студија во Грција се разликуваат од нашите стандарди. Грчкиот стандард за нормален кревет е 75-90 см x 185-190 см, брачен кревет (француски) 115-160 см со 180-190 см. Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

Локација

Детали за резервација

Датум од - Датум до

Објект
Немате избрано објект.

Соба
Немате избрано соба.

Цена

0.0 мкд

icon

Get the latest news and offers

Subscribe to our newsletter

Резервација
Цена

Патници

Возрасни
01
Деца
0
Бебиња
0