Hotel Zepter

Hotel Zepter

Држава

Србија

Регион

Рашка област

Град

Врњачка бања

Категорија

СПАДатум од

Датум до

img

Лукс

максимум 2 лица

18м2 1 брачен или 2 единечни кревети (100×200 см)

0 Є

Цена за 2 возрасни
img

Студио лукс

максимум 2 лица

20м2, Брачен кревет (200х200 см) + софа на развлекување

0 Є

Цена за 2 возрасни
img

Де лукс

максимум 2 лица

18м2 1 брачен (200×200 см) или 2 единечни (2 x 100×200 см)

0 Є

Цена за 2 возрасни

1

На местото на стариот хотел Звезда, на централниот дел на шеталиштето на Променада со површина од 11.445 м2, денес се наоѓа хотел Цептер.
Хотелот е уникатен спој на стара и нова градба.
Стариот дел, од 1920 година, е изграден директно на Шеталиштето на главната пешачка комуникација на Врњачка бања, покрај Врњачка река и нејзината надворешна архитектура е заштитена со закон како историски споменик, а новиот, поголем дел од хотелот гледа кон улица паралелна со Шеталиштето и е со совршена положба и добри приоди од сите страни.
Хотелот Цептер има 96 лукс соби, 18 делукс соби и 4 делукс апартмани.
На своите гости им нуди најразлични капацитети: два ресторани (ресторан Zepter SmartLife и Crystal Hall), Zepresso Aperitif бар,
Летна тераса со поглед на Шеталиштето во рамките на ресторанот Zepter SmartLife, кардио-интерна медицина и стоматолошка ординација, Zepter Garden Block, отворен простор каде гостите можат да уживаат во разновиден асортиман на храна и пијалоци.
Од содржини најатрактивен е затворениот базен (комплетно реновиран) со термо-минерална вода.
Гостите имаат на располагање џакузи и сопствена градина со аперитив бар, отворен во лето, како и сосема нова и модерна теретана и сауна.
Хотелот Цептер е познат по конгресните капацитети:
Сала за конференции Цептер и Сала за состаноци Цептер, со капацитет до 1.400 седишта, со можност за работа во пленарна и во секции во дури пет помали сали.

2

Стандардна соба: брачен кревет (160×200 см) или два посебни кревети (80×200 см)
Делукс соба: брачен кревет за едно лице (180×200 см или Француски кревет за две лица (180×200 см) или два посебни кревети (90×200 см)
Сите соби и простори на хотелот Цептер се опремени со прочистувач на воздух THERAPY AIR
кој: Елиминира вируси, бактерии, микроорганизми, грини Отстранува прашина, полен, саѓи Ги неутрализира непријатните и другите штетни мириси
Сертифициран за елиминирање на коронавирусот од воздухот
Во собите: тоалет, туш кабина со масажер, мини бар (со доплата) безжичен интернет, клима уред, телефон….

  • Кабловска телевизија
  • Работна маса
  • Собен сервис
  • Централна клима
  • Балкон
  • Тоалет туш кабина
  • Безжичен интернет
  • Тоалет
  • Фен
  • Тоалетна козметика
3

Сопствен превоз

4

5

Категоријата на објектите/хотелите е определена според законите на државата на која се однесува резервацијата.

Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел,
се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем.

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници или сликани од нас.

Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни,
тие претставуваат информации за сместувачките единици.

Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки.

Минималниот број на лица се определува според бројот на легла во сместувачката единица.

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот или списокот кој го издава организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент

Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 15;00 часот,

Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро.

Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект.

Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата.

Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на
патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето.

Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.

Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер.

Во случај патникот да го откаже аранжманот:
– од 60 до 45 дена пред патувањето се наплатува 5% од аранжманот
– од 44 до 30 дена пред патувањето се наплатува 10% од аранжманот
– до 30 дена пред патувањето се наплатува 30% од аранжманот
– од 29 до 15 дена пред патувањето се наплатува 50% од аранжманот
– од 14 до 5 дена пред патувањето се наплатува 80% од аранжманот
– од 5 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето 100% од аранжманот.
Напомена: 
За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB)
или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа уплатениот аванс 

Важат општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

6

Валидноста на патните документи и патничко-здравствено осигрување се обврска на патникот. Категоријата на објектите/хотелите е според законите на државата на која се однесува резервацијата. Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел, се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем. Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници или сликани од нас. Сликите и текстот на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат само информации за сместувачките единици. Информациите за објектот ги ажурираме, но не гарантираме дека се целосни или не содржат грешки. Минималниот број на лица се определува според бројот на легла во сместувачката единица. Бројот на лица за сместување во собите треба да е ист како е во ваучерот или списокот на организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица. Цените и достапните понуди се валидни во овој момент Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 15;00 часот, Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро. Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект. Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата. Ако проблемот не биде решен, треба да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите. Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер. Важи за Грција: Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди. Грчкиот стандард за единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см x 180-190см

Цената на аранжманот зависи од квалитетот, категоријата и локацијата на објектот. Категоријата на објектите/хотелите се определува според законодавните одредби и критериуми на соодветната држава. Доколку вие барате посебни потреби (а не се во договорот со агенцијата) од страна на објектот/хотелот и ако ви ги потврдат на лице место и ако таквите дополнителни потреби изискуваат дополнително плаќање истото го плаќа клинетот на лице место за време на престојот во објектот/хотелот. Агенцијата не ги компензира туристите за трошоци направени надвор од платената услуга.

Категоријата на објектите/хотелите е определена според законите на државата на која се однесува резервацијата. Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел, се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем. Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација или сликани од нас. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица. Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот или списокот кој го издава организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица. Цените и достапните понуди се валидни во овој момент! Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 14:00-15;00 часот, Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро. Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект. Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот За Грција: Димензиите на креветите во апартмани и студија во Грција се разликуваат од нашите стандарди. Грчкиот стандард за нормален кревет е 75-90 см x 185-190 см, брачен кревет (француски) 115-160 см со 180-190 см. Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

Локација

Детали за резервација

Датум од - Датум до

18.06.2024 - 23.06.2024

Соба
Немате избрано соба.

Доплати
Цена

0.0 мкд

Патуваме заедно со Вас од 1994 година.

Резервација
Цена

Патници

Возрасни
2
Деца
0
Бебиња
0
Резервација

Патници

Возрасни
2
Деца
0
Бебиња
0