TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Лето 2022

цена од€80.00

Vasilis Неи Пори ГРЦИЈА

 • 8 дена 7 ноќевања
 • сабота / сабота
 • 200 метри од плажата

цена од€69.00

Tasoula Лептокарија ГРЦИЈА

 • 8 дена 7 ноќевања
 • сабота / сабота
 • 20 м до плажата

цена од€200.00

Hotel Jordјi Спиле АЛБАНИЈА

 • 8 дена 7 полни пансиони
 • Интернет, клима, телевизор
 • 40 м до плажата

ПАТУВАЊА

€239.00

Санторини 🚌+⛴️


 • Факултативно Санторини
 • Факултативно крстарење со брод
 • 3 ноќевања со појадок во хотел 3*
 • Факултативно Винарија

€1300.00

Монт Еверест ✈️


 • 3 полни пансиони во Катманду
 • 11 полни пансиони во планински куќи
 • На 2 лица 1 шерпас
 • До Прва база 5181 метри

06/05/2022 - 16/12/2022
€770.00

Непал ✈️


 • 8 дена 7 пансиони
 • Катманду, Нагаркот, Покара
 • Престојот во џунглата Читван
 • Сафари со џипови

06/05/2022 - 16/12/2022
€397.00

Малта ✈️


 • 08-12.103.2022
 • 4 ноќи Малта
 • Факултативно Гозо
 • Факултативно Валета-Мдина-Моста

08/10/2022 - 12/10/2022
€429.00

Сицилија ✈️


 • Авио билет од до Турана-Катаниа
 • Трансфер до до аеродром Тирана
 • Факултативно Таормина, Катаниа
 • 3 ноќевања со појадок на Сицилија

22/10/2022 - 25/10/2022
€109.00

Крф 🚌


 • 4 дена 3 ноќевања
 • Факултативно град Крф
 • Факултативно Сидари
 • Факултативно Палеокастрица

08/09/2022 - 11/09/2022

СКИ ПОНУДИ

Авио билети за цел свет ?

woman

Хотели СПА – Бугарија

Хотели СПА – Србија

Гарантираме најдобри цени

Туристички аранжмани, Авио билети, Групни и индивидуални патувања низ Европа и светот, Хотелски резервации, Rent a car, Трансфери, Крстарења, Организација на конференции, семинари, конгреси..

Патничко осигурување

Сигурноста за време на секое патување е од особено значење за Вашата безбедност, патничкото осигурување треба задолжително да е со Вас.
Имајте го со Вас секогаш кога патувате!

Портфолио

Т. А ТУРИСТ е со 26 год. искуство во областа на туризмот, на барање на нашите корпоративни клиенти сме реализирале многу проекти, работилници, семинари и посети на светски конгреси и саеми.

Корисни информации ?

 

Професионалниот тим на Турист е во можност да Ви обезбеди летување,

зимување, трансфери, крстарења, патувања со авион, рент а кар, ексурзии,

конгреси во цел свет, исто и организација на семинари, работилници,

СПА, индивидуални патувања ……

Трансфери, рент а кар

Трансфери, рент а кар

Во можност сме да Ви обезбедиме трансфери или рент а кар, од аеродром до хотел, во цел свет за Вашите потреби

Практични совети

Практични совети

Текстот во практични совети може да Ви е од голема корист при Вашето патување, затоа прочитајте го и применувајте ги

Крстарења

Крстарења

Соработуваме со најголемите компании за крстарења низ цел свет, нудиме ексклузивни услови и цени, проверете….

Патување со авион, ексурзии

Патување со авион, ексурзии

Превозот на патници е регулиран со правила во авио сообраќајот и правила на избраната од Вас авио компанијата…