Hotel AquaSun Spa

Hotel AquaSun Spa

Држава

Бугарија

Регион

Благоевградски

Град

Сандански

Категорија

СПА

Цените се по соба на ден, викенд /петок–сабота/ минимум 2 ноќевањаДатум од

Датум до

img

Де лукс-без балкон

15 м2 брачен кревет

Двокреветна лукс соба - без балкон

335 Є

Цена за 2 возрасни
img

Де лукс-балкон

15 м2 брачен кревет

Двокреветна соба де лукс со балкон

385 Є

Цена за 2 возрасни
img

Студио супериор без балкон

Студио со брачен кревет + софа кревет

40м2 поглед град или двор

475 Є

Цена за 2 возрасни
img

Студио супериор со балкон

Студио со брачен кревет + софа кревет,

40м2, една просторија, поглед град или двор

515 Є

Цена за 2 возрасни
img

Апартман делукс

2 спални соби + дневна со софа

60м2, три простории

0 Є

Цена за 2 возрасни

Цена по соба


ПериодDe luxe De luxe-so balkon Studio Studio-so balkon Apartment de luxe
18.06.2024 - 18.06.2024
19.06.2024 - 19.06.2024
20.06.2024 - 20.06.2024
21.06.2024 - 21.06.2024
22.06.2024 - 22.06.2024
23.06.2024 - 23.06.2024

1

Семеен хотел, новоотворен Март 2021 година.
Хотелот има вкупно 20 соби.
СПА центар: базен 20х8 метри со топла минерална вода.
Ресторанот нуди квалитетна храна со домашни производи од регионот.
Ресторанот има 40 места.

Хотелски содржини:

 • Фитнес сала
 • Централно греење
 • Ресторан
 • Парна бања
 • Затворен базен-термална вода
 • Финска сауна
 • Зона за релакс
 • Безжичен интернет
 • СПА центар
 • Рецепција
 • Клима уред
 • Солена соба
2

Хотелот има вкупно 20 соби, двокреветни, студио, апартман
Двокреветна соба ( 15м² )
Студио ( 40-45м² )
Апартман ( 60м² ) 

Во собите:

 • Клима уред
 • Фен
 • Безжичен интернет
 • Централно греење
 • Кабловска телевизија
 • Гардеробер
 • Купатило со туш
 • Тоалетна козметика
3

Споствен превоз
4

5

Категоријата на објектите/хотелите е определена според законите на државата на која се однесува резервацијата.

Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел,
се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем.

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници или сликани од нас.

Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни,
тие претставуваат информации за сместувачките единици.

Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки.

Минималниот број на лица се определува според бројот на легла во сместувачката единица.

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот или списокот кој го издава организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент

Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 15;00 часот,

Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро.

Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект.

Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата.

Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на
патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето.

Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.

Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер.

Во случај патникот да го откаже аранжманот:
– од 60 до 45 дена пред патувањето се наплатува 5% од аранжманот
– од 44 до 30 дена пред патувањето се наплатува 10% од аранжманот
– до 30 дена пред патувањето се наплатува 30% од аранжманот
– од 29 до 15 дена пред патувањето се наплатува 50% од аранжманот
– од 14 до 5 дена пред патувањето се наплатува 80% од аранжманот
– од 5 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето 100% од аранжманот.
Напомена: 
За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB)
или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа уплатениот аванс 

Важат општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

6

Валидноста на патните документи и патничко-здравствено осигрување се обврска на патникот. Категоријата на објектите/хотелите е според законите на државата на која се однесува резервацијата. Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел, се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем. Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници или сликани од нас. Сликите и текстот на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат само информации за сместувачките единици. Информациите за објектот ги ажурираме, но не гарантираме дека се целосни или не содржат грешки. Минималниот број на лица се определува според бројот на легла во сместувачката единица. Бројот на лица за сместување во собите треба да е ист како е во ваучерот или списокот на организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица. Цените и достапните понуди се валидни во овој момент Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 15;00 часот, Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро. Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект. Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата. Ако проблемот не биде решен, треба да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите. Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер. Важи за Грција: Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди. Грчкиот стандард за единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см x 180-190см

Цената на аранжманот зависи од квалитетот, категоријата и локацијата на објектот. Категоријата на објектите/хотелите се определува според законодавните одредби и критериуми на соодветната држава. Доколку вие барате посебни потреби (а не се во договорот со агенцијата) од страна на објектот/хотелот и ако ви ги потврдат на лице место и ако таквите дополнителни потреби изискуваат дополнително плаќање истото го плаќа клинетот на лице место за време на престојот во објектот/хотелот. Агенцијата не ги компензира туристите за трошоци направени надвор од платената услуга.

Категоријата на објектите/хотелите е определена според законите на државата на која се однесува резервацијата. Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел, се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем. Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација или сликани од нас. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица. Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот или списокот кој го издава организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица. Цените и достапните понуди се валидни во овој момент! Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 14:00-15;00 часот, Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро. Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект. Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот За Грција: Димензиите на креветите во апартмани и студија во Грција се разликуваат од нашите стандарди. Грчкиот стандард за нормален кревет е 75-90 см x 185-190 см, брачен кревет (француски) 115-160 см со 180-190 см. Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

Локација

Детали за резервација

Датум од - Датум до

18.06.2024 - 23.06.2024

Соба
Немате избрано соба.

Доплати
Цена

0.0 мкд

Патуваме заедно со Вас од 1994 година.

Резервација
Цена

Патници

Возрасни
2
Деца
0
Бебиња
0
Резервација

Патници

Возрасни
2
Деца
0
Бебиња
0