Hotel Maiva

Hotel Maiva

Држава

Македонија

Регион

Југозападен Регион

Град

Охрид

Категорија

ЛетоДатум од

Датум до

img

Двокреветна

Брачен или 2 единечни кревети

2 возрасни + дете до 11,99


300 Є

Цена за 2 возрасни
img

Еднокреветна

1 кревет

1 возрасен

Не одговара со избраните параметри

Цена за 2 возрасни

Цена по лице


ПериодDBL SGL
18.06.2024 - 18.06.2024
19.06.2024 - 19.06.2024
20.06.2024 - 20.06.2024
21.06.2024 - 21.06.2024
22.06.2024 - 22.06.2024
23.06.2024 - 23.06.2024
Капацитет31

1

Локација: На 4км од градот Охрид во туристичката населба Св.Стефан, 14км од аеродромот во Охрид. Услуга: Ноќевање со појадок или полупансион. Содржини: Хотелски ресторан, лоби бар, бар со летна тераса, надворешен базен, внатрешен џакузи базен, сауна и парна бања. Плажа: На 150м од плажа
 • Лифт
 • Собен сервис-со доплата
 • Централно греење
 • Лоби
 • Ресторан
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Безжичен интернет
 • Рецепција
 • Базен
 • Паркинг
 • Лекар на повик-со доплата
2

Сместување: Хотел Маива располага со 30 луксузни студија, опремени со француски лежај и гарнитура за дневен престој, сателитска телевизија, мини бар и тераса со поглед на езеро.
 • Фен
 • Безжичен интернет
 • Мини бар-со доплата
 • Кабловска телевизија
 • Гардеробер
 • Тоалетна козметика
 • Клима уред
 • Купатило со туш
3

4

5

Категоријата на објектите/хотелите е определена според законите на државата на која се однесува резервацијата.

Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел,
се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем.

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници или сликани од нас.

Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни,
тие претставуваат информации за сместувачките единици.

Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки.

Минималниот број на лица се определува според бројот на легла во сместувачката единица.

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот или списокот кој го издава организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент

Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 15;00 часот,

Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро.

Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект.

Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата.

Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на
патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето.

Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.

Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер.

Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди.

Грчкиот стандард за единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см x 180-190см

Во случај патникот да го откаже аранжманот:
– од 60 до 45 дена пред патувањето се наплатува 5% од аранжманот
– од 44 до 30 дена пред патувањето се наплатува 10% од аранжманот
– до 30 дена пред патувањето се наплатува 30% од аранжманот
– од 29 до 15 дена пред патувањето се наплатува 50% од аранжманот
– од 14 до 5 дена пред патувањето се наплатува 80% од аранжманот
– од 5 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето 100% од аранжманот.
Напомена: 
За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB)
или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа уплатениот аванс 

Важат општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

6

Валидноста на патните документи и патничко-здравствено осигрување се обврска на патникот. Категоријата на објектите/хотелите е според законите на државата на која се однесува резервацијата. Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел, се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем. Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници или сликани од нас. Сликите и текстот на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат само информации за сместувачките единици. Информациите за објектот ги ажурираме, но не гарантираме дека се целосни или не содржат грешки. Минималниот број на лица се определува според бројот на легла во сместувачката единица. Бројот на лица за сместување во собите треба да е ист како е во ваучерот или списокот на организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица. Цените и достапните понуди се валидни во овој момент Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 15;00 часот, Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро. Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект. Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата. Ако проблемот не биде решен, треба да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите. Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер. Важи за Грција: Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди. Грчкиот стандард за единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см x 180-190см

Цената на аранжманот зависи од квалитетот, категоријата и локацијата на објектот. Категоријата на објектите/хотелите се определува според законодавните одредби и критериуми на соодветната држава. Доколку вие барате посебни потреби (а не се во договорот со агенцијата) од страна на објектот/хотелот и ако ви ги потврдат на лице место и ако таквите дополнителни потреби изискуваат дополнително плаќање истото го плаќа клинетот на лице место за време на престојот во објектот/хотелот. Агенцијата не ги компензира туристите за трошоци направени надвор од платената услуга.

Категоријата на објектите/хотелите е определена според законите на државата на која се однесува резервацијата. Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел, се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем. Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација или сликани од нас. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица. Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот или списокот кој го издава организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица. Цените и достапните понуди се валидни во овој момент! Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 14:00-15;00 часот, Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро. Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект. Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот За Грција: Димензиите на креветите во апартмани и студија во Грција се разликуваат од нашите стандарди. Грчкиот стандард за нормален кревет е 75-90 см x 185-190 см, брачен кревет (француски) 115-160 см со 180-190 см. Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

Локација

Детали за резервација

Датум од - Датум до

18.06.2024 - 23.06.2024

Соба
Немате избрано соба.

Доплати
Цена

0.0 мкд

Патуваме заедно со Вас од 1994 година.

Резервација
Цена

Патници

Возрасни
2
Деца
0
Бебиња
0
Резервација

Патници

Возрасни
2
Деца
0
Бебиња
0