Hotel Livadhiotis City

Hotel Livadhiotis City

Држава

Кипар

Регион

Кипар

Град

Ларнака

Категорија

ЛетоДатум од

Датум до

img

Двокреветна

Брачен или два единечни кревети

2 возрасни лица

0 Є

Цена за 2 возрасни

Цена по соба


ПериодDBL
23.06.2024 - 30.06.2024

1

23 Јуни (недела)     СКОПЈЕ - СОЛУН - КИПАР
Состанок на групата на паркингот спроти Холидеј Ин.
Трансфер до аеродромот во Солун.
Полетување за Ларнака во 18;40 часот.
Слетувањето е во 20:40 часот.
Организиран трансфер до хотелот. Ноќевање.

24 - 29 Јуни  (понеделник)     КИПАР
Појадок. Слободно време за индивидуални активности

30 Јуни (недела)     КИПАР – СОЛУН - СКОПЈЕ
Појадок. Одјавување од хотел и трансфер до аеродром, полетување во 15:55 часот.  
Слетување во Солун во 18:05 часот.
Пристигнување во Скопје во вечерните часови. 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО
Трансфер до Солунскиот аеродром
Авионски билет Солун – Ларнака – Солун со авикомпанија Wizz Air; 
Аеродромски такси
Мала кабинска торба со димензии 40x30x20cm
Трансфери аеродром  – хотел – аеродром
7 ноќевањa со појадок во хотел 3* 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
Доплата за чекиран багаж - куфер до 10кг, чекиран багаж - куфер до 20кг
(цената е променлива, инфо во агенција 7 дена пред терминот на поаѓање)
Туристичка такса 1350 ден
Патничко осигурување
Можност за факултативни разгледи за време на престојот

2

Се наоѓа на 100 метри од плажата Финикудес, во срцето на Ларнака.
Сместен на плоштадот Свети Лазар со познатата црква Свети Лазар.
Хотелот има 57 реновирани соби со купатило со туш, телевизија, радио, фен, клима уред, греење и балкони.
Има добро опремен бар, ресторан за појадок, интернет, ТВ салон, рецепција....

3

Авионски прево од до Солун

4

Авион 8 дена / 7 ноќевања
Термин: 23.06-30.06.2024
Цена од: 579 € / по лице

КИПАР - скапоцен камен сместен во источниот Медитеран.
Добро познат по топлото време и живописните плажи..
Може да се пофали со историски, митски и културни дестинации, прекраснисни градови.
Поставете го Кипар во вашиот следен план за патување

6

Валидноста на патните документи и патничко-здравствено осигрување се обврска на патникот. Категоријата на објектите/хотелите е според законите на државата на која се однесува резервацијата. Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел, се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем. Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници или сликани од нас. Сликите и текстот на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат само информации за сместувачките единици. Информациите за објектот ги ажурираме, но не гарантираме дека се целосни или не содржат грешки. Минималниот број на лица се определува според бројот на легла во сместувачката единица. Бројот на лица за сместување во собите треба да е ист како е во ваучерот или списокот на организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица. Цените и достапните понуди се валидни во овој момент Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 15;00 часот, Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро. Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект. Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата. Ако проблемот не биде решен, треба да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите. Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер. Важи за Грција: Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди. Грчкиот стандард за единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см x 180-190см

Цената на аранжманот зависи од квалитетот, категоријата и локацијата на објектот. Категоријата на објектите/хотелите се определува според законодавните одредби и критериуми на соодветната држава. Доколку вие барате посебни потреби (а не се во договорот со агенцијата) од страна на објектот/хотелот и ако ви ги потврдат на лице место и ако таквите дополнителни потреби изискуваат дополнително плаќање истото го плаќа клинетот на лице место за време на престојот во објектот/хотелот. Агенцијата не ги компензира туристите за трошоци направени надвор од платената услуга.

Категоријата на објектите/хотелите е определена според законите на државата на која се однесува резервацијата. Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел, се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем. Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација или сликани од нас. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица. Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот или списокот кој го издава организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица. Цените и достапните понуди се валидни во овој момент! Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 14:00-15;00 часот, Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро. Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект. Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот За Грција: Димензиите на креветите во апартмани и студија во Грција се разликуваат од нашите стандарди. Грчкиот стандард за нормален кревет е 75-90 см x 185-190 см, брачен кревет (француски) 115-160 см со 180-190 см. Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

Локација

Детали за резервација

Датум од - Датум до

18.06.2024 - 23.06.2024

Соба
Немате избрано соба.

Доплати
Цена

0.0 мкд

Патуваме заедно со Вас од 1994 година.

Резервација
Цена

Патници

Возрасни
2
Деца
0
Бебиња
0
Резервација

Патници

Возрасни
2
Деца
0
Бебиња
0