Детски камп

Детски камп

Држава

Македонија

Регион

Југозападен Регион

Град

Охрид

Категорија

ЛетоДатум од

Датум до

img

Соба

Повеќекреветни соби со купатило

Сместување до 4 деца

Не одговара со избраните параметри

Цена за 2 возрасни

Цена по лице


ПериодRoom
06.08.2024 - 11.08.2024
Капацитет4

1

Нашиот летен камп е дизајниран да ги задржи децата ангажирани и забавувани во текот на нивниот престој.
Од спорт и игри до уметност и занаети, нашиот дневен распоред е преполн со активности кои ќе ги одржат децата активни. 
Нашите едукативни часови покриваат широк спектар на теми, од наука и природа до јазик и култура, така што вашето дете може да продолжи да учи дури и додека е на одмор.
Напомена : Возраст на деца од 11-15 години

Во цената е вклучено :
Превоз Битола – Охрид Битола со туристички автобус
5 ноќевања во Охрид, во извидничкиот камп SCOUT  (Скаут)
3 оброци на ден (појадок, ручек, вечера + ужина)
24 часа надзор на децата, (педагози и доктор)
Секојдневно чистење на соби
Уникатна програма со спортски, забавни и едукативни активности,

Активности на кампот:
Креативни работилници
Тимски игри (кошарка, одбојка, фудбал, ракомет)
Забавни активности (кино на отворено, караоке, пижама парти, талент шоу и многу други)
Ретро игри од детството
Пешачење во природа, дружење покрај огнот
Кајак и суп даски

2

Учесниците на кампот ќе бидат сместени во детскиот извиднички камп со три оброка на ден и ужинка.
Сместувањето е во мини бунгалови во 3 и 4 креветни соби со сопствено купатило.
Локалитетот нуди богата природа и уредени шумски патеки за пешачење, спортски игралишта за рекреација и спортување.
За групи, клубови, тимови со повеќе од 20 учесници ќе бидат обезбедени двокреветни соби за тренерите и инструкторите.

  • Телевизор
  • Безжичен интернет
  • Купатило со туш
3

Организиран автобуски превоз

4

Кампот се наоѓа на само неколку чекори од Охридското езеро, каде што вашето дете може да ужива во широк спектар на активности на плажа, пливање, нуркање, кајакарење.
А нашиот искусен тим секогаш е покрај децата за да ги надгледува и да им помага, затоа можете да бидете сигурни дека вашето дете е безбедно и одлично се забавува

6

Валидноста на патните документи и патничко-здравствено осигрување се обврска на патникот. Категоријата на објектите/хотелите е според законите на државата на која се однесува резервацијата. Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел, се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем. Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници или сликани од нас. Сликите и текстот на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат само информации за сместувачките единици. Информациите за објектот ги ажурираме, но не гарантираме дека се целосни или не содржат грешки. Минималниот број на лица се определува според бројот на легла во сместувачката единица. Бројот на лица за сместување во собите треба да е ист како е во ваучерот или списокот на организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица. Цените и достапните понуди се валидни во овој момент Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 15;00 часот, Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро. Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект. Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата. Ако проблемот не биде решен, треба да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите. Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер. Важи за Грција: Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди. Грчкиот стандард за единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см x 180-190см

Цената на аранжманот зависи од квалитетот, категоријата и локацијата на објектот. Категоријата на објектите/хотелите се определува според законодавните одредби и критериуми на соодветната држава. Доколку вие барате посебни потреби (а не се во договорот со агенцијата) од страна на објектот/хотелот и ако ви ги потврдат на лице место и ако таквите дополнителни потреби изискуваат дополнително плаќање истото го плаќа клинетот на лице место за време на престојот во објектот/хотелот. Агенцијата не ги компензира туристите за трошоци направени надвор од платената услуга.

Категоријата на објектите/хотелите е определена според законите на државата на која се однесува резервацијата. Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел, се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем. Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација или сликани од нас. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица. Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот или списокот кој го издава организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица. Цените и достапните понуди се валидни во овој момент! Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 14:00-15;00 часот, Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро. Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект. Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот За Грција: Димензиите на креветите во апартмани и студија во Грција се разликуваат од нашите стандарди. Грчкиот стандард за нормален кревет е 75-90 см x 185-190 см, брачен кревет (француски) 115-160 см со 180-190 см. Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

img
img
img
img
img
img

Локација

Детали за резервација

Датум од - Датум до

18.06.2024 - 23.06.2024

Соба
Немате избрано соба.

Доплати
Цена

0.0 мкд

Патуваме заедно со Вас од 1994 година.

Резервација
Цена

Патници

Возрасни
2
Деца
0
Бебиња
0
Резервација

Патници

Возрасни
2
Деца
0
Бебиња
0