Vagia

Vagia

Држава

Грција

Регион

Јонски брег

Град

Амудија

Категорија

Лето

Цени за наем на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања (без превоз) Првите три и последните две смени се промоДатум од

Датум до

img

Трикреветно студио (1/3)

Брачен и единечен или три единечни кревети

Сместување за 3 лица

263 Є

Цена за 2 возрасни
img

Двокреветно студио (1/2)

Два единечни лревети

Сместување за 2 лица

269 Є

Цена за 2 возрасни
img

Апартман 2/2

Две спални соби + кујна

Сместување до 4 лица

329 Є

Цена за 2 возрасни

Цена по соба


ПериодSTD 1/3 STD 1/2 APP 2/2
21.05.2024 - 28.05.2024
28.05.2024 - 04.06.2024
04.06.2024 - 11.06.2024
11.06.2024 - 18.06.2024
18.06.2024 - 25.06.2024
25.06.2024 - 02.07.2024
02.07.2024 - 09.07.2024
09.07.2024 - 16.07.2024
16.07.2024 - 23.07.2024
23.07.2024 - 30.07.2024
30.07.2024 - 06.08.2024
06.08.2024 - 13.08.2024
13.08.2024 - 20.08.2024
20.08.2024 - 27.08.2024
27.08.2024 - 03.09.2024
03.09.2024 - 10.09.2024
10.09.2024 - 17.09.2024
17.09.2024 - 24.09.2024

1

Вилата се наоѓа во Амудија на брегот на Јонското Море, 9 км од Парга и на 6 км од Врахос.
Вилата Вагија е на околу 50 метри од градската плажа,

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз
Користење клима уред
Патничко осигурување
Туристичка такса 1,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот)

2

Студија и апартмани:
1/3 студио: приземје
Брачен и 1 единечен или 3 единечни кревети 
1/4 апартман: 1ви спрат:
Спална со брачен + спална со 2 разделени и кујна 

  • Прибор за јадење и готвење
  • Балкон со маса и столици
  • Безжичен интернет
  • Фрижидер
  • Мини кујна
  • Телевизор
  • Клима-на ден 6€
  • Клима-на ден 4€
  • Под плочки
3

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ за Јонски брег

град час возрасен дете 2-12
 Скопје 01;00 60 50
 Велес 01;45 60 50
 Штип 00;45 75 65
 Прилеп 03;20 55 45
 Битола 04;00 55 45
 Ресен 03;15 60 50
 Охрид 02;30 60 50
 Струга 02;15 60 50
 Кичево 02;45 65 55
 Кавадарци 02;30 60 50

Деца до 2 г. бесплатно - не користи седиште


Место на поаѓање: од пред
Скопје - Дрводекор
Штип - Паркинг пред Пошта
Велес - БП кружен тек
Кавадарци - БП Макпетрол, Дреново
Битола - Автобуска Транскоп
Прилеп - БП Лук Оил
Струга - Хотел Дрим
Кичево - БП Пуцко Петрол
Охрид - БП Лук Оил илзез за Битола
Ресен - Автобуска станица

Време на заминување од Лефкада:

грчко македонско место
13;30 12;30 Агиос Никитас
14;00 13;00 Нидри
14;30 13;30 Никијана
15;15 14;15 Канали

Време на заминување од Врахос и Парга:

грчко  македонско место
14;00 13;00 Врахос
14;15 13;15 Амудија
14;45 13;45 Парга
4

Сместување во собите е после 14;00 часот (локално време)
Напуштање на собите е до 09;00 часот (локално време)

Сликите и информациите за понудите на нашата веб страна се од информативен карактер..
Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.
Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард: единечен кревет 70-80см x 180-190см, брачен кревет 115-160см x 180-190см

6

Валидноста на патните документи и патничко-здравствено осигрување се обврска на патникот. Категоријата на објектите/хотелите е според законите на државата на која се однесува резервацијата. Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел, се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем. Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници или сликани од нас. Сликите и текстот на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат само информации за сместувачките единици. Информациите за објектот ги ажурираме, но не гарантираме дека се целосни или не содржат грешки. Минималниот број на лица се определува според бројот на легла во сместувачката единица. Бројот на лица за сместување во собите треба да е ист како е во ваучерот или списокот на организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица. Цените и достапните понуди се валидни во овој момент Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 15;00 часот, Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро. Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект. Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата. Ако проблемот не биде решен, треба да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите. Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер. Важи за Грција: Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди. Грчкиот стандард за единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см x 180-190см

Цената на аранжманот зависи од квалитетот, категоријата и локацијата на објектот. Категоријата на објектите/хотелите се определува според законодавните одредби и критериуми на соодветната држава. Доколку вие барате посебни потреби (а не се во договорот со агенцијата) од страна на објектот/хотелот и ако ви ги потврдат на лице место и ако таквите дополнителни потреби изискуваат дополнително плаќање истото го плаќа клинетот на лице место за време на престојот во објектот/хотелот. Агенцијата не ги компензира туристите за трошоци направени надвор од платената услуга.

Категоријата на објектите/хотелите е определена според законите на државата на која се однесува резервацијата. Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел, се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем. Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација или сликани од нас. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица. Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот или списокот кој го издава организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица. Цените и достапните понуди се валидни во овој момент! Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 14:00-15;00 часот, Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро. Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект. Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот За Грција: Димензиите на креветите во апартмани и студија во Грција се разликуваат од нашите стандарди. Грчкиот стандард за нормален кревет е 75-90 см x 185-190 см, брачен кревет (француски) 115-160 см со 180-190 см. Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

Локација

Детали за резервација

Датум од - Датум до

18.06.2024 - 23.06.2024

Соба
Немате избрано соба.

Доплати
Цена

0.0 мкд

Патуваме заедно со Вас од 1994 година.

Резервација
Цена

Патници

Возрасни
2
Деца
0
Бебиња
0
Резервација

Патници

Возрасни
2
Деца
0
Бебиња
0