Кипар

Кипар

Држава

Кипар

Регион

Кипар

Град

Ларнака

Категорија

Јуни

1

Авион 8 дена / 7 ноќевања
Термин: 23.06-30.06.2024
Цена од: 579 € / по лице

Кипар - скапоцен камен сместен во источниот Медитеран.
Познат по топлото време и живописните плажи, но тоа не е сè што има да понуди островот.
Може да се пофали со историски, митски и културни дестинации - посетителите можат да уживаат во антички урнатини, неверојатни планини и прекрасни, живописни градови.
Поставете го Кипар во вашиот следен план за патување.

2

23 Јуни (недела)     СКОПЈЕ - СОЛУН - КИПАР
Состанок на групата на паркингот спроти Холидеј Ин.
Трансфер до аеродромот во Солун.
Полетување за Ларнака во 18;40 часот.
Слетувањето е во 20:40 часот.
Организиран трансфер до хотелот. Ноќевање.

24 Јуни  (понеделник)     КИПАР
Појадок. Слободно време за индивидуални активности

25 Јуни  (вторник)     КИПАР
Појадок. Слободно време за индивидуални активности

26 Јуни  (среда)     КИПАР
Појадок. Слободно време за индивидуални активности

27 Јуни  (четврток)     КИПАР
Појадок. Слободно време за индивидуални активности

28 Јуни  (петок)     КИПАР
Појадок. Слободно време за индивидуални активности

29 Јуни  (сабота)     КИПАР
Појадок. Слободно време за индивидуални активности

30 Јуни (недела)     КИПАР – СОЛУН - СКОПЈЕ
Појадок. Одјавување од хотел и трансфер до аеродром, полетување во 15:55 часот.  
Слетување во Солун во 18:05 часот.
Пристигнување во Скопје во вечерните часови. 

3

4

Туристичка такса за хотел 22 Є
Патничко осигурување 12 Є
Туристичка такса за хотел 22 Є
Патничко осигурување 12 Є
5

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО
Трансфер до Солунскиот аеродром
Авионски билет Солун – Ларнака – Солун со авикомпанија Wizz Air; 
Аеродромски такси
Мала кабинска торба со димензии 40x30x20cm
Трансфери аеродром  – хотел – аеродром
7 ноќевањa со појадок во хотел 3* 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
Доплата за чекиран багаж - куфер до 10кг, чекиран багаж - куфер до 20кг
(цената е променлива, инфо во агенција 7 дена пред терминот на поаѓање)
Туристичка такса 1350 ден
Патничко осигурување
Можност за факултативни разгледи за време на престојот

7

Валидноста на патните документи и патничко-здравствено осигрување се обврска на патникот. Категоријата на објектите/хотелите е според законите на државата на која се однесува резервацијата. Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел, се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем. Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници или сликани од нас. Сликите и текстот на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат само информации за сместувачките единици. Информациите за објектот ги ажурираме, но не гарантираме дека се целосни или не содржат грешки. Минималниот број на лица се определува според бројот на легла во сместувачката единица. Бројот на лица за сместување во собите треба да е ист како е во ваучерот или списокот на организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица. Цените и достапните понуди се валидни во овој момент Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 15;00 часот, Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро. Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект. Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата. Ако проблемот не биде решен, треба да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите. Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер. Важи за Грција: Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди. Грчкиот стандард за единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см x 180-190см

Цената на аранжманот зависи од квалитетот, категоријата и локацијата на објектот. Категоријата на објектите/хотелите се определува според законодавните одредби и критериуми на соодветната држава. Доколку вие барате посебни потреби (а не се во договорот со агенцијата) од страна на објектот/хотелот и ако ви ги потврдат на лице место и ако таквите дополнителни потреби изискуваат дополнително плаќање истото го плаќа клинетот на лице место за време на престојот во објектот/хотелот. Агенцијата не ги компензира туристите за трошоци направени надвор од платената услуга.

Категоријата на објектите/хотелите е определена според законите на државата на која се однесува резервацијата. Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел, се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем. Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација или сликани од нас. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица. Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот или списокот кој го издава организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица. Цените и достапните понуди се валидни во овој момент! Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 14:00-15;00 часот, Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро. Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект. Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот За Грција: Димензиите на креветите во апартмани и студија во Грција се разликуваат од нашите стандарди. Грчкиот стандард за нормален кревет е 75-90 см x 185-190 см, брачен кревет (француски) 115-160 см со 180-190 см. Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Ценовник

ДатумСместувањеУслугаТип на собаЦена
23.06.2024 - 30.06.2024 Livadhiotis City 3* Ноќевање со појадок Двокреветна
23.06.2024 - 30.06.2024 River Rock 4* Ноќевање со појадок Двокреветна
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

Локација

Детали за резервација

Датум од - Датум до

Објект
Немате избрано објект.

Соба
Немате избрано соба.

Цена

0.0 мкд

icon

Get the latest news and offers

Subscribe to our newsletter

Резервација
Цена

Патници

Возрасни
01
Деца
0
Бебиња
0